کمیسیون آموزش مجلس: قطع همکاری دانشگاه آزاد با برخی اساتید سیاسی نیست

میر حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه عصر امروز (یکشنبه) کمیسیون متبوعش گفت: در جلسه عصر امروز که با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، آقای رهبر گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته در این دانشگاه به‌ویژه اقدامات اخیر دانشگاه در پایان همکاری با برخی اساتید دوشغله ارائه کرد.

وی افزود: به‌گفته رهبر، دانشگاه آزاد اسلامی با اساتیدی که به‌صورت تمام‌وقت در دانشگاه دولتی همکاری می‌کردند، قطع همکاری کرده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه از نظر کمیسیون آموزش، اقدام دانشگاه آزاد اسلامی خلاف قانون نبوده، ادامه داد: در جلسه امروز،  برخی از اساتید دانشگاه آزاد که عمده آنها اساتید اخراجی‌ دانشگاه علوم و تحقیقات بودند، حضور داشتند و از وضعیت پیش‌آمده ناراضی و خواستار بیان توضیحات رئیس دانشگاه آزاد در رابطه با وضعیت خود بودند.

به‌گفته میرزاده،‌ فرهاد رهبر در پاسخ به این ادعای اساتید برکنارشده تصریح کرد که تاریخ قرارداد همه این نفرات به پایان رسیده و با تمام این اساتید نیز تسویه حساب صورت گرفته و از سوی دیگر برای جذب در هیئت علمی، فرآیند جذب این اساتید باید طی شود که در صورت طی مراحل، می‌توانند جذب هیئت علمی دانشگاه شوند.

به‌گفته سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس، تعداد اساتید برکنارشده در دانشگاه آزاد طبق ادعای نمایندگان آن‌ها در کمیسیون ۱۷۰ نفر عنوان شده است.

میرزاده با اشاره به نتیجه این جلسه و شائبه سیاسی بودن اقدامات مدیران دانشگاه آزاد در اخراج برخی اساتید این دانشگاه گفت: با توجه به توضیحات ارائه‌شده، قطع همکاری و تبدیل وضعیت اساتید دانشگاه آزاد از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس،  سیاسی تشخیص داده نشد.

پایان پیام/*

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *