علی لاریجانی ناراحت

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجل شورای اسلامی در نشست با اعضای مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: باید به مشکلات مناطق مختلف کشور رسیدگی شود و در این راستا اولویت‌ها تعیین شود.

  • بیشتر بخوانید

طرح آبرسانی پایانه مرزی چذابه افتتاح شد

وی با اشاره به ضرورت استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه استان چهار محال و بختیاری، افزود: مشکل کمبود منابع آبی در کشور باید مورد رسیدگی جدی قرار بگیرد و با توجه به صحبت‌های نمایندگان استان چهار محال و بختیاری در این راستا، باید یک کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهار محال و بختیاری تشکیل شود تا تمامی جوانب را بسنجد و اقدامات لازم را برای رسیدگی به مشکلات انجام دهد.

رئیس مجلس افزود: باید نحوه ارائه زمین و امکانات در شهرک‌های صنعتی در مناطق محروم به نحوی باشد که انگیزه برای سرمایه‌گذاری ایجاد شود.

لاریجانی با اشاره به مصوبه‌ای برای برداشت یک‌و‌نیم میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای رونق اشتغال در مناطق روستایی و مرزی کمتر برخوردار، ادامه داد: با توجه به اینکه روند مهاجرت از روستاهای کشور به دلیل مشکلات اقتصادی رو به افزایش بود، این مصوبه لحاظ شده است، بنابراین باید شرایط برای سرمایه‌گذاری در موضوعاتی مانند توسعه صنایع دستی و بسته‌بندی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های معدنی و گردشگری مدنظر قرار گیرد و در این راستا سرمایه‌گذاری تسهیل شود.

وی افزود: برای اتصال استان چهار محال و بختیاری به راه‌آهن، می‌توان از ظرفیت فاینانس استفاده شود تا این پروژه به سرانجام برسد، همچنین باید به موضوع احیای دشت‌های استان چهار محال و بختیاری توجه جدی شود.

اردشیر نوریان نماینده مردم شهرکرد در مجلس دهم شورای اسلامی در این جلسه بر ضرورت رسیدگی به مشکلات کمبود آب در استان چهارمحال و بختیاری تأکید کرد و گفت: شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری و کشاورزان با کمبود آب مواجه هستند که باید اقدامات جدی در راستای رفع این مشکل صورت گیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *