سرمربی تیم ملی امید

طرفداری- زلاتکو کرانچار سرمربی تیم ملی امید در حاشیه تمرین اظهار داشت:

دور دوم مرحله اردوی تدارکاتی ماست، اردوی اول در اردیبهشت ماه بود و الان گروهی هستند که زیر ۲۱ سال هستند و از آنجایی که رقابت‌ها به پایان رسیده است، اصولا بازیکنان بدون تمرین هستند و بدن‌ها آماده نیست، ما هم انتظار نداریم بازیکنان در سطح بالایی باشند.

وی ادامه داد:

تلاش می‌کنیم ضمن شناسایی بهترین‌ها یک پایه با آمادگی جسمانی بالا را فراهم کنیم و تا ۹ تیرماه ۳۰ نفر نهایی را برای بازی‌های آسیایی جاکارتا تیم را آماده کنیم، پس از آن‌ها به دنبال چینش نهایی برای بازی‌های مقدماتی المپیک هستیم. تا به الان بازیکنان شرایط خوبی داشتند و رضایت خوبی از آن‌ها دارم اما بازهم برای شناسایی بازیکنان توانمند تلاش خواهیم کرد.

به نقل از فارس، کرانچار درباره آیا اغلب بازیکانی که در تیم ملی امید خواهند بود سابقه بازی در لیگ برتر را دارند، گفت:

ایده شخص من این است که در وهله اول گرایش ما انتخاب از بازیکنان زیر ۲۱ سال خواهد بود که می‌توانند در مقدماتی المپیک هم حضور داشته باشند، تلاش می‌کنیم از بازیکنان لیگ برتری زیر ۲۳ سال هم بهره ببریم. بعد از انجام بازِ‌ی‌های آسیایی طبق آئین نامه المپیک حق نداریم بازیکن زیر ۲۱ سال داشته باشیم.

وی درباره برطرف شدن مشکل دستیارانش عنوان کرد:

کما بیش این مشکل حل شده اما همچنان به دنبال یک دستیار هستیم، باید طوری این فرد را انتخاب کنیم که به اجماع  برسیم.

کرانچار درباره بازی تدارکاتی برای تیم امید گفت:

بله بازی‌های تدارکاتی را مدنظر داریم، تیم‌ها به کمیته فنی معرفی شده است، ما دو مسابقه مدنظر داریم در تیرماه و دو مسابقه هم در مردادماه خواهیم داشت، البته باید ببینیم که حریفانمان هم می‌توانند در این تاریخ با ما بازی کنند یا که خیر؟

سرمربی تیم امید ادامه داد:

تیم ملی جمهوری چین اگر با آن‌ها همگروه نشویم، بازی خواهیم داشت، تیم عمان پاسخ نسبتا مثبت داده و عراق هم به مناسبت افتتاحیه ورزشگاه کربلا برای دو بازی دوستانه به ما پاسخ مثبت داده است.

کرانچار در پاسخ به این سوال که آیا برای عدم تداخل با برنامه‌های باشگاه‌ها با آن‌ها تعاملی برقرار شده است، گفت:

پس از برگزاری اردوی آماده‌سازی، با استیلی با باشگاه‌هایی که ملی‌پوش در تیم دارند مذاکره خواهیم کرد، تلاش می‌کنیم به تفاهم و تعامل برسیم زیرا به نفع خود باشگاه‌ها و بازیکنان خواهند بود.

وی درباره اینکه آیا تیم امید قرار است از هر باشگاه دو بازیکن جذب کند؟ آیا این صحبت درست است، عنوان کرد:

من چنین اطلاعی در این باره ندارم،‌در این باره استیلی در جریان است، اگر چنین مسئله‌ای باشد که این احتمال هم وجود دارد تلاش می‌کنیم با سرمربیان و مدیران باشگاه‌ها به تعاملی برسیم. ما انتظار داریم باشگاه‌ها با ما مساعدت و همکاری داشته باشند.

سرمربی تیم امید درباره حضور محمود کریمی به عنوان مربی بدنساز در تیم افزود:

مربی بدنساز قرار است بعد از انتخاب ۳۰ نفر نهایی برای بازی‌های آسیایی به ما ملحق شود تا تیم را از لحاظ جسمانی آماده کند، تا جایی که مربوط به آقای محمود کریمی است ایشان به دلیل مشغله کاری عنوان کردند که نمی‌توانند با ما همکاری کنند اما ما به دنبال نفرات دیگری هستیم تا کادرفنی قدرتمند تشکیل دهیم.

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *