آلودگی هوا

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار از کاهش آلودگی هوا با تمهیدات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران و تعطیلی مدارس و متعاقب آن تردد کمتر خودروها خبر داد.

به گزارش ایسنا محسن فرهادی گفت: با سرد شدن هوای تهران و اطراف آن شاهد افزایش آلودگی هوا در چند روز اخیر بودیم که نگران کننده شده بود. جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران با شرکت نماینده وزارت بهداشت به موقع در استانداری تشکیل و تمهیدات خوبی اتخاذ شد و شاخص کیفیت هوا امروز به ۱۴۲ رسیده که نسبت به روز گذشته در همین زمان کاهش یافته است.

وی افزود: امیدواریم با ادامه این روند و همکاری خوب مردم شرایط به حد عادی برگردد. توصیه می‌کنیم که افراد حساس مثل بیماران قلبی و تنفسی، خردسالان و کهنسالان کمتر در معرض آلودگی قرار گیرند.

فرهادی ادامه داد: این افراد تا جایی که امکان دارد در سطح شهر تردد نکنند و در صورت تردد از ماسک های N۹۵  یااستفاده کنند. از شهروندان هم تقاضا داریم از خودروی شخصی کمتر استفاده کنند چون وقتی آلودگی با حجم بالا رخ می‌دهد راهکار کوتاه مدت با همکاری مردم همین کمتر تردد کردن خودروهاست که راهگشاست.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: هرچقدر کمتر آلاینده به هوا اضافه کنیم زودتر به وضعیت مطلوب می‌رسیم. اگر افراد در معرض خطر خواستند تردد کنند ماسک را طوری نصب کنند که خوب در صورت بنشیند و فقط از داخل ماسک تنفس کنند. ماسک‌های عادی اثری ندارد و این دو ماسک هم در مواقع اضطرار باید مورد استفاده قرار گیرد.

وی تصریح کرد: همه افراد از تحرک جسمی در فضای باز خودداری کنند.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت فرهادی در پایان گفت : نماینده وزارت بهداشت به کمیته پیشنهاد داد مسابقات لیگ را هم فعلا تعطیل کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *