مشاور امور زنان و خانواده وزیر ارتباطات از افزایش انتصاب زنان در سطح مدیران میانی به بالا در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

به گزارش ایسنا، همایش نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توان‌افزایی زنان امروز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، سودابه رادفر در این همایش با بیان اینکه این وزارت‌خانه با همکاری ادارات کل خود طرح ملی کارآفرینی در بستر ICT را در ۵٠ نقطه از کشور در سال ٩۶ اجرایی کرده است، گفت: این طرح در سال ٩٧ نیز در ٢٧٠ نقطه از مراکز استان‌ها، شهرستان‌ها و روستاها اجرا خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای این طرح به شکل پایلوت در روستای ابرکوه، اظهار کرد:  بعد از اینکه سند راهبردی امور زنان و خانواده زنان وزارت ارتباطات در بیش از ١۵ جلسه تدوین شد، یکی از بندهای آن به توان افزایی تعلق گرفت.

مشاور امور زنان و خانواده وزیر ارتباطات در ادامه تصریح کرد: این برنامه‌ها در برنامه ششم توسعه نیز لحاظ شده و به دنبال توسعه متوازن و پایدار هستند. توجه به اصل توازن باعث شده است تا نقاط شهری و روستایی به یک اندازه مورد توجه باشند.

رادفر با تاکید بر توانمندی زنان ادامه داد: زنان کشور به دنبال گدایی جایگاه شایسته خود نیستند بلکه برای اثبات توانمندی‌هایشان زحمت کشیده اند.

او افزود: در جریان انتصابات وزارت فاوا در دولت دوازدهم، زنان در یک هفته سه پست مهم گرفتند. زمانی که قرار بود نفر دیگری پست بگیرد، به آقای جهرمی گفتم این یکی را بگذاریم هفته دیگر تا مبادا مقاومت و ناراحتی از سوی رقبای مرد شکل بگیرد. ایشان گفت با اقتدار همین امروز این کار را انجام دهید و من و تمام  آقایان مجموعه در کنار شما هستیم.

وی در ادامه از افزایش  انتصابات مدیران میانی به بالا در وزارت ارتباطات خبر داد و آن را  رشد سه برابری نسبت به رشد کل دولت دانست و افزود: وزیر ارتباطات مجدانه به حقوق زنان معتقد است. به همین دلیل اولین انتصای بار سه مدیر ارشد زن در این وزارتخانه انجام شده و مدیران کل نیز از یک نفر به سه نفر افزایش یافته اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در ادامه تاکید کرد باید موانع سنتی را از پیش پای بانوان برای اشتغال و نوآوری برداریم.

محمدجواد آذری جهرمی فناوری اطلاعات را عرصه مهمی دانست که حضور بانوان را در عرصه اقتصادی تسهیل می‌کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *