بذر گندم

علی ابراهیمی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از شورای اقتصاد و دولت خواست که هر چه سریع‌‌تر نسبت به بررسی و تعیین نرخ خرید تضمینی گندم اقدام کنند.

  • بیشتر بخوانید:
  1. درخواست ۱۵۳ نماینده از "روحانی" برای تعیین نرخ خرید تضمینی گندم
  2. اختصاصی|نرخ خرید تضمینی گندم در سال ۹۷ مشخص شد + قیمت

وی با تأکید بر اینکه تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم و دیگر محصولات کشاورزی موجب ضرر و زیان به کشاورزان و گندم‌کاران می‌شود، اظهار داشت: گندم یک کالای مصرفی استراتژیک است و باید همه مسئولان، اعم از دولت و مجلس و دیگر نهادها نسبت به حمایت از کشاورزان و به‌خصوص گندم‌کاران اهتمام جدی داشته باشند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه کرد: اگر توجه کافی در تعیین به موقع نرخ خرید تضمینی گندم از سوی دولت صورت نگیرد، تولید محصول کاهش یافته و کشاورزان نیز انگیزه‌ای برای کاشت محصول ندارند، در نتیجه کشور می‌تواند از همین ناحیه تحت تحریم‌های اقتصادی و غذایی قرار گیرد؛ این هشدار جدی برای حمایت از گندم‌کاران است.

ابراهیمی با بیان اینکه تعیین نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی، به‌خصوص گندم باید در راستای حمایت از گندم‌کاران باشد، گفت: هر تصمیمی که برای تعیین نرخ خرید تضمینی گندم صورت می‌گیرد، می‌بایست با توجه به نیازها و حمایت از گندم‌‌کاران باشد، در غیر اینصورت نرخ‌گذاری‌ها دردی از کشاورزان دوا نمی‌کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در تولید گندم خودکفا شویم، قیمت خرید تضمینی گندم می‌بایست حداقل 20 درصد در سال آینده افزایش یابد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *