بالگرد ارتش کبرا

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، روند بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی آغاز شده و نمایندگان مشغول بررسی بخش‌های مختلف این لایحه هستند.

یکی از مهمترین بخش‌های لایحه بودجه، بخش دفاعی آن است که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به عنوان کمیسیون اصلی بررسی‌کننده، وظیفه بررسی این بخش را برعهده دارد.

  • بیشتر بخوانید
  1. همکاری مجلس و ستادکل نیروهای مسلح برای تقویت بنیه دفاعی
  2. بودجه پیشنهادی دولت برای تقویت بنیه دفاعی: ۱۳۰۰ میلیون دلار
  3. جزئیات پیشنهاد جدید مجلس برای تقویت بنیه دفاعی در سال ۹۷

هم‌اکنون بررسی بخش دفاعی و اختصاص بودجه به این بخش در کمیسیون امنیت ملی مجلس آغاز شده و نمایندگان در این کمیسیون، تاکنون جلسات متعددی با حضور مسئولان مربوطه از نیروهای مسلح در همین زمینه برگزار کرده‌اند.

نمایندگان مجلس در کمیسیون امنیت ملی مجلس اعلام کرده‌اند که قصد دارند بخش دفاعی لایحه بودجه ۹۷ را تغییر داده و بودجه برخی بخش‌های دفاعی و نظامی را در راستای تقویت بخش دفاعی کشور، افزایش دهند.

در همین زمینه، ابوالفضل حسن بیگی عضو کمیته دفاعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم درباره پیشنهادات مطرح شده در کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخش بودجه دفاعی سال ۹۷ برای ارائه به کمیسیون تلفیق بودجه گفت: صنایع ساخت بالگرد وزارت دفاع امروز در وضعیت بسیار خوبی از لحاظ علمی و تکنولوژی قرار دارد و جزو ۵ کشور برتر دنیا در این حوزه به حساب می‌آید.

وی افزود: کشور ما امروز در زمینه خرید بالگرد تحریم است و کسی در دنیا به ما بالگرد نمی‌فروشد اما صنایع بالگردسازی وزارت دفاع  با برخورداری از کارشناسانی توانمند، از قابلیت‌های خوبی در این حوزه برخوردار است.

حسن بیگی ادامه داد:  پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی برای تقویت صنایع بالگردی،  اعطای ۱ میلیارد دلار وام از صندوق ذخیره ارزی به این صنایع برای ساخت بالگرد نظامی است تا نیاز ارتش و سپاه بر طرف شود.

وی ادامه داد: در بخش صنایع بالگردی کارهای تحقیقاتی طی یک دهه گذشته انجام شده و  استانداردهای بین المللی هم در این حوزه کسب شده‌ است و مشتری لازم هم در این بخش وجود دارد.

براساس این گزارش، پیشنهاد نمایندگان مجلس در کمیسیون امنیت ملی بررسی شده و قرار است در این کمیسیون به رای گذاشته شود و در صورت تصویب در صحن کمیسیون، این پیشنهادات به کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ ارسال می‌شود تا در آنجا نیز بررسی شود.

در صورت تصویب پیشنهاد افزایش بودجه بخش‌های دفاعی در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷، مصوبه به عنوان نظر نهایی کمیسیون تلفیق به صحن علنی مجلس ارسال می‌شود تا با تایید نهایی نمایندگان مجلس و شورای نگهبان، این مصوبه به عنوان قانون بودجه به دولت ابلاغ شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *