قاضی زاده هاشمی

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت در جلسه علنی مجلس در پاسخ به سوالات نمایندگان گفت: در سال ۷۷ قانونی به عنوان انطباق اداری و فنی موسسات پزشکی با توجه به موازین شرعی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است و آیین‌نامه اجرایی در سال ۱۳۸۰ به تصویب مجلس می‌رسد و به موجب این قانون مراکز بهداشت و درمانی دولت و دولتی و خصوصی موظف به رعایت نکات آن در حفظ حرمت مراجعین و حدود شرعی می‌شوند. شورایی در این قانون پیش‌بینی شده است به ریاست وزیر بهداشت و با حضور نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاههای پزشکی کشور و نیز یک نفر از مجلس شورای اسلامی و تعدادی از معاونین که موظف به نظارت و بررسی هدفمند برنامه‌های اجرا شده در این مصوبه هستند.

  • بیشتر بخوانید:
    درگیری لفظی نماینده رامهرمز با وزیر بهداشت

 

قاضی زاده هاشمی در ادامه اظهار داشت: ما امروز ۷ هزار نفر پزشک مختصص زنان داریم و در این رشته هیچ مردی در کشور آموزش داده نمی‌شود و نیز در بسیاری از سایر رشته‌ها خانم‌ها به درجه تخصص و فوق تخصصی دست پیدا کرده‌اند.

وی افزود: ماما هم در سراسر کشور بیش از تعداد مورد نیاز تربیت شده‌اند اما تفکیک جنسیتی در مورد معاینه و درمان در سایر رشته‌ها وجود ندارد و اجبار هم در قانون حذف شده است. بنابراین بیمار آزادانه می‌تواند به پزشکی که خود تشخیص می‌دهد مراجعه کند. در بعضی از رشته‌ها مانند رادیولوژی و سونوگرافی که برخی از نمایندگان محترم مورد مطالبه‌شان است همچنان مشکل کمبود نیرو وجود دارد اما ما در این دوره توانستیم ظرفیت‌ها را در این بخش به دو برابر افزایش دهیم. انشاءالله در سالهای آینده این مسئله به طور کلی حل خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *