صالحی امیری وزیر ارشاد

مشاور عالی شهردار تهران گفت: در حال حاضر که در یک هفته اخیر دمای تهران زیر صفر است ما روزانه ۳۰۰۰ نفر از افراد بی خانمان و بی سرپناه را در گرمخانه‌ها و در ۱۰۶ مرکز پذیرایی می‌کنیم و جزو محدود کلانشهرهایی هستیم که در روزهای اخیر هیچ فوتی را نداشتیم.

به گزارش ایسنا، صالحی امیری در بیست و نهمین کنفرانس احزاب آسیایی گفت: در برنامه سوم شهرداری تهران که نماد شهرداری های کشور است درصددیم الگوی جدیدی را برای توسعه طراحی کنیم. ما در نگاه جدید، توسعه شهری مبتنی بر شهر انسان مدار و اخلاق محور را تعریف کردیم که برای رسیدن به چنین شهری نیازمند سازو کارهای سیاسی و اجتماعی و فرهنگی هستیم.

وی افزود: در حوزه اجتماعی ۱۰ برنامه را به عنوان الزامات شهری اعم از مشارکت اجتماعی و سازگاری اجتماعی و امنیت اجتماعی و سلامت اجتماعی و اخلاق اجتماعی و محیط زیست شهری و نشاط اجتماعی و حقوق شهروندی و توجه به آسیب دیدگان اجتماعی را تعریف کرده‌ایم.

صالحی امیری افزود: در حوزه فرهنگی ما چهار شاخص را مشخصا دنبال می‌کنیم. اول هویت شهری و دوم توجه به انسجام اجتماعی است و مهمترین رویکرد فرهنگی در برنامه مان انسجام بین شهروندان است یعنی تعلق و همگرایی همه شهروندان ساکن در یک شهر و نکته سوم توجه به ارزش های حاکم به کلان شهر است و چهارم رضایت اجتماعی است.

وی افزود: سازه مدیریت شهری را  در یک دوره پنج ساله‌ای مبتنی بر شهری انسان مدار و اخلاق مدار تعریف کردیم.

مشاور عالی شهردار تهران ادامه داد: بستر توسعه در ایران، توسعه سیاسی است و توسعه اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی در ذیل  توسعه سیاسی است. در واقع ۸۹ درصد از نخبگان معتقدند که بستر توسعه در ایران توسعه سیاسی است. این امر ممکن نیست مگر توجه جدی به آموزش جدی و شفافیت و عقلانیت و تعامل و سازگاری اجتماعی و پذیرش اصل رقابت سیاسی در همه عرصه ها.

وی در پایان گفت: محصول توسعه اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی،  توسعه سیاسی است و  توسعه سیاسی  زیر ساخت توسعه ملی است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *