مربی استقلال خوزستان-مربی فوتبال

طرفداری– بهروز مکوندی در نشست خبری قبل از دیدار مقابل تراکتورسازی در جمع خبرنگاران گفت:

بازی در تبریز همیشه سخت است. امیدوارم بتوانیم با یک بازی خوب باعث شادی هواداران شویم.

وی افزود:

ویسی در حال حاضر در پرواز است و به همین خاطر به نشست خبری نرسید و من از طرف خودم بابت این موضوع عذرخواهی می‌کنم. دیدار فردا نمی‌تواند ارتباطی با جام حذفی داشته باشد، در جام حذفی تیم‌ها به دنبال کسب نتیجه هستند و باید نتیجه برد یا باخت در پایان بازی مشخص شود.وضعیت آن بازی کاملاً با دیدار فردا متفاوت است. در حذفی می‌دانستیم تراکتورسازی با تغییرات زیادی به میدان می‌آید و شاید هماهنگی‌های لازم را نداشته باشد البته ما می‌توانستیم بازنده شویم چرا که این تیم به پنالتی دقایق پایانی دست یافت ولی خوشبختانه شانس همراه ما بود و توانستیم به مرحله بعد برویم. این چیزی از ارزش‌های تراکتورسازی کم نمی‌کند.

به گزارش فارس، مربی استقلال خوزستان در مورد وضعیت محرومان و مصدومان این تیم و بحث موسی کولی‌بالی گفت:

عقیل کعبی ۳ اخطاره شده و فرید بهزادی و زارع هم به دلیل مصدومیت به احتمال زیاد غایب هستند. مشکل کولی‌بالی هم حل شده است و او قرار است امشب به تبریز بیاید.

مکوندی در مورد افت تیم‌های خوزستانی تصریح کرد:

عمده‌ترین مشکل تیم‌های خوزستانی مسئله مالی است، استقلال خوزستان تا ۲ هفته قبل شرایط مالی مناسبی نداشت، درست است تیم در اختیار شرکت صنعت بود اما آنها می‌گفتند هزینه‌ای انجام نمی‌دهند و خودمان درآمدزایی کنیم. از طریق اداره کل ورزش اسپانسری پیدا شد اما این همه مشکلات را رفع نمی‌کرد اما خداراشکر با واگذاری شرکت، مالک جدید الان هزینه می‌کند و اوضاع کمی بهتر شده است.

وی افزود:

تیم‌هایی مثل ما و فولاد روی جوانان سرمایه‌گذاری می‌کند، آن وقت بحث سربازی به عنوان مشکل اساسی در زمان بهره‌برداری پیش روی ما قرار می‌گیرد، باید برنامه‌ریزی منطقی‌ در این مورد داشت. ۲ مهاجم ما در حال حاضر عضو تیم ملی نوجوانان هستند، زمانی که این بازیکنان قرار است طلبشان به باشگاه را پس بدهند اگر موضوع دانشگاه را نداشته باشند باید به سربازی بروند، هیچ ایرادی ندارد اما اگر ورزشکاری نتوانست به سربازی برود باید این حق به تیم‌های دیگر هم داده شود. الان به ۴ تیم نظامی فعالیت دارند و این تیم‌ها نمی‌توانند همه سربازها را به خدمت بگیرند، باید برای این مسئله فکر اساسی کرد، این ظلمی است که در حق باشگاه‌های سازنده می‌شود و باید برای آن راه‌حلی پیدا کرد.

وی در مورد برنامه ۱۰ ساله استقلال خوزستان تصریح کرد:

در حال حاضر هدف اولیه همه باشگاه‌ها کسب سهمیه است، اگر تیمی به دنبال کسب قهرمانی و سهمیه آسیا است ایرادی ندارد که از بازیکن غیر بومی بهره ببرد، اگر ما هم چنین هدفی داشته باشیم استفاده از بازیکن جوان ایرادی ندارد. به طور مثال در یک خطه مانند تبریز بازیکنان با استقامت بدنی بالا فعالیت دارند، آنها برای این که بالانس بوجود بیاورند به دنبال بازیکنان فنی و تکنیکی می‌روند که در جاهای دیگر فعالیت می‌کنند. فوتبال این مسئله را پذیرفته است.

مکوندی در پایان گفت:

امیدوارم تمامی تلاش‌هایی که در رده باشگاهی انجام می‌شود به پیشرفت فوتبال ما در عرصه جهانی بیانجامد و همچنین فکری به حال بازیکنان جوان و مشکل سربازی آنها شود تا این نفرات درگیر مشکلات اجتماعی نشوند.

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *