مدیر تیم های تراکتورسازی

طرفداری- مدیر جدید تیم‌های باشگاه تراکتورسازی تبریز، درباره حضورش در تراکتورسازی، وضعیت جدید کادرفنی این تیم، بازیکنان خارجی و … صحبت‌هایی را انجام داده که مشروح آن را در زیر می‌خوانید. این مصاحبه با خبرگزاری میزان است:

* از حضورتان در تراکتورسازی شروع کنیم، چه شد که تصمیم گرفتید راهی تبریز شوید؟

چند روز پیش صحبتی با زنوزی داشتیم. در دو جلسه هم با هم صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که می‎توانیم به یکدیگر کمک کنیم. تراکتورسازی در این سال‌ها جذابیت خاص خودش را داشته و وقتی شما با پیشنهاد جدی این باشگاه روبه‌رو می‌شوید که مدیرش زنوزی است، این می‌تواند پیشنهاد خیلی ارزشمند باشد. من و زنوزی چندین و چند سال است که ارتباط خوبی با یکدیگر داشتیم و وقتی این ارتباط به درخواست همکاری تبدیل می‌شود، خیلی ارزشمند است. همه این‌ها به کنار، امیدوارم بتوانیم با یکدیگر کار کنیم. من آمدم که کار کنم.

*در حال حاضر شما هیچ پست فنی در تراکتورسازی ندارید؟

به آن شکل نه. درست است که رشته من مربیگری است و سال‌ها برای آن زحمت کشیدم و عاشق کارم هستم، اما این هم یک نوع چالش است. امیدوارم با این اعتمادی که به من شده بتوانیم به هدف‌های مشترک‌مان که موفقیت تراکتورسازی است برسیم. من الان برای مربیگری به تبریز نیامدم، آمدم که با کمک هم یک تیم خوب بسازیم.
 

*در روز‌های گذشته صحبت‌های زیادی در مورد حضور یک مربی تراز اول در تراکتورسازی مطرح شده، اما در این میان باور حضور چنین مربیانی در ایران کمی سخت به نظر می‌رسد!‌

ای کاش شما الان اینجا بودید و این فهرست من را می‌دیدید که ما با چه مربیانی مذاکره می‌کنیم. ما هر روز رصد می‌کنیم که کدام مربی را می‌توانیم جذب کنیم. قطعاً بدانید که این اتفاق خواهد افتاد. البته آوردن مربی بزرگ به ایران کار سختی است. کار کردن در پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و سپاهان که چهار ضلع قدرت ایران هستند برای هر مربی و بازیکنی افتخار است، اما خارجی‌ها این‌طور نیستند. در حال حاضر تراکتورسازی متاسفانه با پرونده‌های شکایتی در فیفا مواجه است و در سال‌های گذشته هم ببینید که چقدر بازیکن بی‌کیفیت خارجی آورده، تراکتور الان تاوان آن بازیکنان بی‌کیفیت را می‌دهد.

*بالاخره الان قرار است یک مربی درجه یک خارجی به تراکتورسازی بیاید یا اتفاقات دیگری هم می‌تواند رخ بدهد؟

باید خیلی دقت کنیم و وسواس به خرج بدهیم. من سال‎ها کار کردم و تمام دغدغه‌های یک مربی را می‌توانم درک کنم. من سعی می‌کنم با همه وجودم به سرمربی جدید کمک کنم تا دغدغه‌ای خارج از مستطیل سبز نداشته باشد. این قضیه شاید ۱۰، ۱۵ روز زمان‌بر باشد، اما قطعاً هیچ‌کس راضی نیست که ما با عجله یک مربی بیاوریم که در آخر فصل پولش را بگیرد و بدون اثرگذاری از اینجا برود.

*در روز‌های گذشته نام‌هایی مانند فیلیپه اسکولاری و رایکارد برای حضور در تراکتورسازی مطرح شده‌اند…

ما مربیانی در همین سطح می‌خواهیم. کسانی که رایزنی می‌کنیم، مربیانی هستند که رزومه خوبی دارند و شناخته شده هستند. ما یک‌سری آیتم‌ها را برای کار کردن یک مربی در تبریز مدنظر داریم و آنها را بررسی می‎کنیم. وقتی می‎بینیم که مربی این آیتم‌ها را دارد، تازه باید بررسی کنیم که آن مربی می‌تواند در تبریز کار کند یا خیر. ما هر روز با ۴، ۵ مربی صحبت و لابی می‌کنیم و تیم کاری‌مان هم با آنها ارتباط دارند که امیدواریم بهترین اتفاقات را رقم بزنیم.

*پس به نوعی تأیید می‌کنید که این نام‌ها هم در فهرستی که می‌‎گویید حضور دارند؟

اجازه بدهید اسم نبریم، اگر اسم نبرم خیلی بهتر است، ولی مربیانی که مدنظر داریم در همین حد هستند.

*وضعیت بازیکنان کنونی به چه شکلی خواهد بود؟

ما فقط ۷،۸ بازیکن بزرگسال داریم که باید با آنها صحبت کنیم. طبیعتاً هر دو طرف هم خواسته‌هایی دارند. فقط این قول را می‌دهم که یک تیم خیلی خوب می‌بندیم. دست همه را می‌بوسیم تا کمک کنند، چون ایراد گرفتن و خراب کردن کاری ندارد، آباد کردن سخت است.

*در کنار مربی، قول‌هایی برای آوردن بازیکنان خارجی بزرگ به تراکتورسازی هم داده شده، این بازیکنان مشخص شده‌اند؟

کشور بازیکن مهم نیست، کیفیتش مهم است. ما به دنبال این هستیم که یک بازیکن کیفیت داشته باشد، حالا چه از آسیا باشد و چه از اروپا یا برزیل فرقی نمی‌کند. فعلاً باید در اولین قدم با بازیکنان ایران صحبت کنیم و تیم‌مان را ببندیم تا جا‌هایی که در آن ضعف داریم را با خارجی‌ها پر کنیم.

*صحبت پایانی؟

در پایان باز هم می‌گویم که از آمدن به تبریز خوشحالم و امیدوارم برای تراکتورسازی مفید باشم. وقتی انسان رضایت را در چهره مردم می‌بیند، خستگی‌اش در می‌آید و می‌فهمد که راه را درست طی کرده است. من هم امیدوارم این اتفاق را در تبریز برای هواداران تراکتورسازی رقم بزنم.

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *