ملزم به اجرای تصمیماتی که بدون ما در مورد برجام گرفته شود، نیستیم

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد از آن‌جایی که مذاکرات مربوط به آینده توافق هسته‌ای با ایران( برجام) فقط بین آمریکا،‌ بریتانیا، فرانسه و آلمان انجام شده است،‌ اگر هم تصمیمی در مورد آن گرفته شود،‌ مسکو حق ملزم نبودن به اجرای چنین تصمیمی را برای خود محفوظ می‌داند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «ولادیمیر چیزوف» نماینده روسیه در سازمان ملل، امروز- جمعه-در اشاره به مذاکرات مربوط به آینده برجام بین آمریکا،‌ بریتانیا، فرانسه و آلمان،‌ گفت:‌ «این مذاکرات نه فقط پشت سر ما، بلکه بدون در جریان گذاشتن چین و حتی سرویس اقدام خارجی اروپایی که هماهنگی گروه ۱+۵ را برعهده دارد، در جریان است.»

وی افزود:‌ «پس در این‌صورت و در حالی که ما در جریان این مذاکرات نیستیم، این حق را برای خود قائل هستیم که به هر توافقی هم که برسند، پایبند نباشیم.»

گزارش‌ها حاکی است فرانسه، بریتانیا و آلمان در حال بررسی راه‌هایی هستند که حمایت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا را از برجام جلب کند. ترامپ گفته حاضر به ادامه همکاری با این توافق نیست.

دونالد ترامپ به کشورهای اروپایی امضاکننده توافق هسته‌ای با ایران که در سال ۲۰۱۵ حاصل شد، تا روز ۱۲ ماه می فرصت داده تا «نقایص جدی» این توافق را برطرف کنند و در غیر این‌صورت آمریکا تعلیق تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را تمدید نخواهد کرد.

فرانسه، بریتانیا و آلمان با دولت آمریکا در تماس هستند تا ببینند چه اقداماتی ممکن است دونالد ترامپ را به تمدید تعلیق تحریم‌های ایران تشویق کند.

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *