مطهری: توچال رفتن رئیس‌جمهور اشکالی ندارد؛ زیاد پشت میز نشستن بیماری می‌آورد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، علی مطهری نایب‌رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم ترحیم حجت الاسلام حسینی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که "آیا مجلس قصد ندارد برای گرانی‌های اخیر اقدامی انجام دهد؟" گفت: الآن کشور در شرایط سختی است و حل مشکلات کار مجلس به‌تنهایی نیست و هر سه قوه باید با هم کار کنند ولی عنصر اصلی دولت است و با هدایت او باید این مشکلات اقتصادی حل‌وفصل شود.

  • بیشتر بخوانید

واکنش مشاور روحانی به سؤالی درباره گرانی‌های اخیر: ارزان می‌شود!

وی افزود: شرایط سختی است و هر دولتی که باشد به این آسانی نمی‌تواند از آن رهایی یابد و به‌نظر من باید شرایط اقتصاد کشور را صادقانه برای مردم شرح دهند، چراکه دست دولت باز نیست و نمی‌تواند دلار به بازار تزریق کند تا قیمت‌ها پایین بیاید.

مطهری با اشاره به اینکه برخی حرفها در ارتباط با وضعیت اقتصادی امروز کشور را نمی‌توان گفت اضافه کرد: دولت باید شرایط را به مردم بگوید چراکه از خارج به دولت فشارهایی در حال وارد شدن است تا ایران زانو زده و پای میز مذاکره بیاید. اگر مردم ۶ ماه مقاومت کنند، وضعیت اقتصادی بهتر خواهد شد.

وی درباره حضور دیروز عصر روحانی در مجموعه تفریحی توچال و اعتراضاتی که در واکنش به اولویت دادن به این بازدید با وجود مشکلات اقتصادی صورت گرفت، اظهار داشت: اصل رفتن آقای روحانی به این مجموعه تفریحی ایرادی ندارد چراکه زیاد نشستن پشت میز هم بیماری می‌آورد.

مطهری در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی می‌گویند گرانی‌ها عامل داخلی داشته و ناشی از فشار برخی گروه‌های فشار است، گفت: بعید می‌دانم. گرانی‌ها ناشی از ضعف نظارت است و اکنون باید سازمان تعزیرات حکومتی وارد شود چراکه برخی از این گرانی‌ها کاذب بوده و واقعی نیست.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی از وضعیت امروز کشور به‌عنوان وضعیتی ویژه نام برد و در ادامه با اظهار بی‌اطلاعی از وجود گروه‌هایی که تصمیم بر وارد کردن فشار بر دولت داشته باشند گفت: الآن وقت تسویه حساب سیاسی و انتقام‌گیری نیست و همه باید دست به دست هم دهیم تا از این بحران خارج شویم.

مطهری درباره موضوع مطرح‌شده از سوی رئیس دفتر رییس جمهور درباره ترمیم کابینه گفت: در شرایط سختی هستیم و برای عبور از این وضعیت نیاز به مدیران فعال داریم.

نائب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی درباره انتقادات مطرح‌شده از وی به‌جهت سکوت در قبال گرانی‌های افسارگسیخته چند هفته اخیر ابراز کرد: اظهار نظر چه فایده‌ای دارد، باید اقدام عملی انجام شود. این‌که ما داد بزنیم چه فایده‌ای دارد؟ ۲۰ نفر داد می‌زنند، من هم یک دادی بزنم؟! ما عملاً در حال تلاش هستیم ولی اینکه صرفاً اعتراض کنیم فایده‌ای ندارد.

انتهای پیام/*
 

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *