آخرین خبرها

دیدار روسای مجلس لبنان و سوریه با ولایتی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، علی اکبر ولایتی در کنفرانس دانشجویی حمایت از انتفاضه فلسطین در حرم مطهر رضوی اظهار داشت: عمده تحولات سیاسی و فکری صورت گرفته در آسیا، دارای سرمنشاء در منطقه‌ای است که ما در آن قرار گرفته‌ایم و امروز نیز عمده تحولات سیاسی دنیا در همین منطقه رخ می‌دهد.

مشاور مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: در حقیقت، این منطقه به قلب تپنده جریانات سیاسی مبدل شده و تمامی جریانات سیاسی نیز تلاش دارند تا به نحوی از انحاء در تحولات سیاسی این منطقه اثرگذار باشند.

ولایتی با اشاره به اینکه حرکات دانشجویی در راستای حمایت از انتفاضه فلسطین را باید به فال نیک گرفت ادامه داد: در این مسیر نباید از هیاهوها و جنجال‌ها هراس داشت و باید با قدرت و قوت این مسیر را ادامه داد.

وی گفت: کشورهایی مانند سعودی امروز به صورت پنهانی با اسرائیل در ارتباط هستند و اگر امروز تدابیر مقام معظم رهبری نبود و همچنین مجاهدت‌های سردار سلیمانی شکل نمی‌گرفت باید شاهد این می‌بودیم که اسرائیلی‌ها در کنار مرزهای ما هستند.

ولایتی ادامه داد: شعارهایی مانند نه غزه و نه لبنان را اگر در نظر بگیرید و واکاوی کنید شاهد هستید که این شعارها، فاقد درک لازم از جریانات سیاسی هستند؛ زیرا براساس منطق سیاسی تحولات صورت گرفته در کشورهای همسایه دارای اهمیت است و نمی‌توان نسبت به آن بی اعتنا بود.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با اشاره به اینکه این همسایه دوستی سابقه دیرینه‌ای در ادبیات ما نیز دارد ادامه داد: برای مثال همواره بر این نکته تاکید شده که باید دارای تفکری بین‌المللی بود و در کنار آن حب وطن را نیز در سر داشت. فلسطین قطعاً قلب تپنده جهان اسلام و همچنین قبله اصلی مسلمانان است.

وی افزود: امروز جوانان موتور متحرک اصلی انقلاب اسلامی هستند و آنها قطعاً در برابر چنین سر و صداهایی واکنش نشان می‌دهند و ساکت نخواهند بود. امروز دشمنان به این نتیجه رسیده‌اند که از درون حریف جمهوری اسلامی ایران نمی‌شوند و باید از طریق عده‌ای مزدور مقاصد خود را پیش ببرند.

وی با اشاره به تحولات یمن نیز بیان کرد: عربستان سعودی باید در انتظار باشد که یمن تبدیل به ویتنامی دیگر برای این کشور شود و ما نیز اگر کمکی به یمن داریم صرفاً براساس وظیفه بشردوستانه است.

ولایتی گفت: امروز نیز شاهد خواهید بود که آمریکایی‌ها همچنان که در عراق نیز موفق نبودند و نتوانستند این کشور را تجزیه کنند این تجربه را در سوریه نیز خواهند داشت و حضور ما در سوریه نیز با رضایت دولت آنها است.

وی با تأکید بر اینکه فلسطین قلب جهان اسلام و قبله اول مسلمانان است، اظهار کرد: کمک ما برای مجاهدین فلسطین است که خود مردم فلسطین هم از آن استقبال کرده‌اند و حضور ما در سوریه نیز با رضایت دولت قانونی آن‌هاست.

انتهای پیام/ش

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *