اغتشاش

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، ناآرامی‌هایی که از چند روز پیش از مشهد آغاز و به تهران و سایر شهرها رسیده بود به نظر می‌رسد به خط پایان خود رسید؛‌ تجمعاتی که البته با هدف بیان مطالبات اقتصادی از دولت آغاز اما رفته رفته روند آن تغییر کرد و به سمت اغتشاش رفت و مجموع شعارهای ساختارشکن  حمایت کشورهای عربستان سعودی و امریکا را در پی داشت.

با وجود اخباری که حاکی از فراخوان‌هایی برای برگزاری تجمعات خیابانی فاقد مجوز از ساعت ۱۷ بعدازظهر به بعد بود اما مشاهدات خبرنگاران تسنیم حاکی از بازگشت آرامش به شهر تهران است.

بر همین اساس و با دعوت ضدانقلاب مبنی بر تجمع تهرانی‌ها در حدفاصل چهارراه ولی‌عصر تا میدان انقلاب داشتتند،‌ تعدادی از افراد در پیاده‌روهای ولی عصر در حال حرکت بودند و برخلاف شب‌های پیشین هیچ حرکت ضدامنیتی و خرابکاری از سوی افراد سودجو رخ نداد.

بیشتر بخوانید
وضعیت شب گذشته خیابان‌های تهران

در چهار راه ولیعصر(عج)، میدان انقلاب،  و میدان فردوسی تحرکاتی بسیار اندک و نقطه‌ای از سوی شماری از آشوبگران صورت گرفت که در مقابل با کنترل کامل نیروهای انتظامی مواجه شد. در این بین تعداد بسیار اندکی با ایجاد سروصدا تلاش داشتند مردم را تحریک به دادن شعار کنند اما مردم بدون توجه به این افراد به مسیرهای خود ادامه می‌دادند.

بر همین اساس خبرنگاران سیاسی تسنیم که در معابر خیابان ولیعصر،  چهارراه ولیعصر، انقلاب، فردوسی حضور داشتند گزارش کرده‌اند که تمامی خیابان‌های اصلی و فرعی در اختیار یگان ویژه بود، هرچند در این بین تعدادی که به نظر می‌رسید لیدر اغتشاش‌ در شب‌های گذشته بودند، امشب نیز تلاش داشتند شعارهای تهییج کننده بدهند که با حضور حافظان امنیت شناسایی و بازداشت شدند.

گزارش شد که در میدان فردوسی تهران امشب یک تاکسی از سوی آشوبگران به آتش کشیده شد که البته با حضور به موقع مردم این آتش سوزی مهار شد.

مقابل دانشگاه تهران نیز در آرامش بود؛  البته نورافکن‌های دانشگاه نیز خاموش شده بودند و مقابل این دانشگاه تاریک بود اما عبور و مرور در این مسیر نیز روال عادی داشت. در میدان انقلاب نیز عبور و مرور عادی بوده و نیروهای انتظامی نیز دور میدان حضور داشتند.

برخلاف شب گذشته پمپ بنزین وصال نیز باز بود و خودروها می‌توانستند باک خود را در این پمپ بنزین پر کنند.

نهایتاً امشب تهران در آرامش به سر برد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *