عکس تیمی بارسلونا

طرفداری – ارنستو والورده در فصل جاری لالیگا تنها به سه بازیکنش در همه بازی‌ها میدان داده است.

به گزارش مارکا، با سپری شدن هفده هفته از لالیگا و نزدیک شدن به نیم فصل این رقابت‌ها، تا حدودی می‌توان پی برد در فکر ارنستو والورده در چینش بازیکنانش چه می‌گذرد. تینگوری، شش ماهی می‌شود که روی نیمکت بارسا نشسته و در این فصل لالیگا تاکنون تنها به سه بازیکن در هر ۱۷ بازی میدان داده است. نفر اول که مطابق انتظار لئو مسی است. همیشه همین گونه بوده. تاثیرگذارترین و تعیین کننده‌ترین بازیکن تیم که همواره در میدان بوده و تعویض هم نشده و جایی برای تعجب باقی نمی‌گذارد.

نفر دوم، مارک آندره تراشتگن است که ثابت بودن او هم تعجبی ندارد. در پست دروازه‌بان معمولا مربیان خواهان ثبات هستند اما عملکرد این گلر آلمانی نیز به اندازه‌ای خوب و موثر بوده که همه شک و شبهات را از بین ببرد. تراشتگن بدون هیچ شکی از بهترین‌های دنیاست و اطمینان خاصی به چارچوب آبی اناری ها بخشیده است. مسی و تراشتگن در حال حاضر برنده جایزه پیچیچی و زامورای لالیگا هستند که خودش نشانه واضحی بر درخشش آنهاست. اما نفر سوم این لیست، شاید کمی غیرمنتظره تر باشد. ایوان راکیتیچ.

هافبک کروات به وضوح نقشی غیرقابل انکار در تفکرات والورده دارد. بازیکنی که به تیم تعادل می‌بخشد و به لحاظ تاکتیکی، فوتبالیستی استثنایی است که همیشه می‌داند باید کجا باشد. البته او به بوسکتس نیز کمک قابل توجهی می‌کند. سرخیو معمولا باید پشت سر مدافعان کناری را به تنهایی پر می‌کرد اما راکیتیچ توانسته بار عظیمی از این وظیفه را از روی دوش او بردارد. البته یکی از دلایل بهبود سطح و مشارکت راکیتیچ، والورده بوده که برخلاف انریکه، از روز اول به هافبکش اعتماد کرد و او را برای مدتی طولانی در ترکیب گذاشت تا به ریتم همیشگی برگردد. 

نیمه دوم فصل معمولا زمانی است که مربیان دیگر ترکیب اصلی‌شان را شناخته‌اند و جایی برای آزمون و خطا نیست. در خط هافبک هم به نظر والورده تصمیمش را گرفته باشد. ایوان به جز بازی تشریفاتی برگشت مقابل مورسیا، هیچ دیداری را از دست نداده؛ بوسکتس یک بازی را به دلیل محرومیت از دست داده و اینیستا هم سه بار از حضور میادین به دلیل مصدومیت، ناکام بوده است. 

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *