به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، دانشگاهیان دانشگاه علم و صنعت در واکنش به اقدام برخی از افراد در پاک کردن پرچم اسرائیل مقابل برخی دانشکده‌های این دانشگاه بیانیه‌ای صادر کردند.

در متن این بیانیه آمده است: امروز فلسطین بار دیگر در صدر دغدغه‌های جهان اسلام قرار گرفته و بر خلاف تلاش‌های جبهه استکبار مبنی بر امحاء آرمان قدس شریف از اذهان مسلمین، جهانیان دگرباره نسبت به مظلومیت مردم رنج کشیده فلسطین و رذالت و درنده خویی متجاوزان به اول قبله مسلمانان هشیار شده‌اند. به تبع این، در برهه کنونی شاهد خیل مواضع منزجرانه بین‌المللی، اعم از سیاستمداران، هنرمندان، مردم و تمامی آزادگان در واکنش به تصمیم آمریکا مبنی بر انتقال لانه جاسوسی این کشور به شهر قدس و جنایات رژیم مجهول الولاده صهیونیستی هستیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: در این میان آحاد مردم، کشورهای اسلامی در این حرکت مبارک پیشتاز بوده و در سطوح مختلف، رژیم کودک‌کش اسرائیل را آماج انزجار و نفرت خود قرار دادند. لکن در این بین جای بسی تعجب است در کشوری که طلایه‌دار مبارزه با صهیونیست است هنوز طی‌کشان آستان رژیم کودک‌کش به خود جرات می‌دهند تا در روز روشن به مقابله با احساسات منزجرانه مردم علیه اسرائیل بپردازند.

این بیانیه می‌افزاید: همراه با موج ضدصهیونستی شکل گرفته در ایران و سایر کشورهای اسلامی، روز گذشته دانشجویان طبق روال گذشته با کشیدن پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی روی زمین دانشگاه سعی در تسری این حرکت استکبار‌ستیزانه در محیط دانشگاهی داشتند،لکن برخی از عناصر عنان از کف داده و خودفروخته استکبار به امحاء پرچم‌ها و عرض ارادت به اربابان صهیونیست خود پرداختند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: مع‌الاسف، این حرکت در روز روشن و بعضا در مقابل نیروهای حراست دانشگاه صورت گرفت. بی‌شک این اتفاق رخ دادی بی‌سابقه در جامعه  دانشگاهی به شمار رفته و از این باب بسی جای تامل و تاسف دارد. در برهه‌ای که جمهوری اسلامی ایران و به تبع آن جبهه مقاومت اسلامی در جبهه‌های مختلف نظامی، اقتصادی و فرهنگی با اسرائیل و ایادی مرتجع آن درگیر است، جیره خواران این رژیم در داخل کشور به راحتی پیاده نظام خود را در دانشگاه‌ها گسیل داشته و به انتفاع علنی منافع اسرائیل در مکانی چون فیضیه دانشگاه‌های ایران می‌پردازند.

دانشگاهیان دانشگاه علم و صنعت در بیانیه خود آورده‌اند: روز گذشته جامعه دانشگاهی ایران، نتیجه میدان دادن به دیاثت پیشگان سیاسی را به خوبی مشاهده کرد. باز گذاشتن دست احزاب معلوم الحال برای بالا آوردن اجیرشدگان خود در کف دانشگاه‌های کشور نتیجه‌ای چون احیای ستون پنجم دشمن را در پی خواهد داشت، آن هم در مکانی چون دانشگاه که باید قطب رشد و بالندگی ملت مسلمان و حرکت به سوی آرمان های موعود این مرز و بوم باشد.

در پایان این بیانیه آمده است: جامعه دانشگاهی دانشگاه علم و صنعت از رخداد ننگ آور روز گذشته احساس شرم کرده و تنفر و انزجار خود را از این عمل و حضور چنین عناصری در دانشگاه اعلام می‌کند. یقینا لکه ننگ چنین اقداماتی متوجه بسترسازان و مسئولانی است که امکان فعالیت‌های نابخردانه این افراد را در فضای پاک دانشگاه فراهم می‌آورند، فلذا از تمامی فعالان و تشکل‌های دانشگاه علم و صنعت ایران که داعیه ی حمایت از فلسطین مظلوم و مبارزه با رژیم اشغالگر صهیونیستی را دارند دعوت می‌شود تا برائت خود را از اتفاقات و خاطیان روز گذشته اعلام کنند و اکنون هیئت رئیسه دانشگاه باید در قبال ننگ چنین ابتذالی بر تارک دانشگاه پاسخگو باشند. همچنین مسئولین امر موظفند با مسببان این اقدامات شنیع در سطح دانشگاه برخورد قاطع کرده و نتایج آن را به اطلاع عموم دانشگاهیان برسانند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *