بنزین

حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از سیاست‌های دولت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی در لایحه بودجه سال ۹۷ انتقاد کرد و گفت: دولت طبق لایحه‌ای که  برای بودجه سال ۹۷ به مجلس تقدیم کرده، قصد دارد قیمت بنزین و حامل‌های انرژی را افرایش دهد.

  • بیشتر بخوانید:
  1. بنزین سال ۹۷ گران نمی‌شود
  2. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: بنزین ۱۵۰۰ تومانی از ابتدا منتفی بود
  3. اطلاعیه دفتر سخنگوی دولت درباره عرضه بنزین ۱۲۰۰ تومانی
  4. گرانی "بنزین" در کمیسیون انرژی رد شد

وی با تأکید بر اینکه مجلس از افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی حمایت نمی‌کند، اظهار داشت: وضعیت اقتصادی کشور به‌گونه‌‌ای است که مردم توان هیچ‌گونه افزایش قیمتی را ندارند؛ دولت باید در سیاست‌هایش برای جبران هزینه‌هایش تجدیدنظر کند.

نماینده مردم شادگان در مجلس تصریح کرد: دولت سیاستی را در پیش گرفته که می‌خواهد از طریق فشار مضاعف بر مردم، هزینه‌هایش را جبران کند، این درست نیست.

حجت‌الاسلام ناصری‌نژاد با بیان اینکه طبق ماده ۳۹ قانون برنامه ششم توسعه، مجلس به دولت اجازه داده که قیمت بنزین و حامل‌های انرژی افزایش یابد، گفت: طبق ماده ۳۹ قانون برنامه ششم توسعه، مجلس به دولت مجوز داده که هرگونه افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی براساس شرایط اقتصادی کشور و به‌صورت پلکانی تا پایان اجرای قانون برنامه ششم، صورت گیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دولت در لایحه بودجه ۹۷ و طبق پیشنهادی که به مجلس ارائه کرده، قصد دارد تمامی اختیاراتی که مجلس به دولت برای افزایش قیمت بنزین و حامل‌‌های انرژی طی ۵ سال را داده است، یک باره اجرا کند که مجلس با آن مخالف است.

انتهای پیام/  

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *