لاریجانی صحن2

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه، ۱۰ بهمن) پارلمان در پاسخ به تذکر حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس که گفته بود  عدم اجازه هیئت‌رئیسه مجلس برای حضور رئیس‌جمهور در مجلس باعث ایجاد ناآرامی‌های خیابانی شده بود، گفت: تعجب می‌کنم این را می‌گویید و عدم طرح سؤال از رئیس‌جمهور را عامل اغتشاش می‌دانید.

  • بیشتر بخوانید:
  1. مطهری: لاریجانی موافق سؤال از روحانی نیست
  2. آخرین اخبار از وضعیت سؤال از روحانی در مجلس+ جزئیات

وی افزود: سؤال از رئیس‌جمهور درباره مؤسسات مالی مطرح بود و ما از قبل موضوع را پیگیری کردیم، در جریان هستید که نمایندگانی  از مجلس، قوه‌قضائیه و دولت در  تلاش هستند تا موضوع حل شود  و گزارش هم در صحن مجلس مطرح شد.

لاریجانی خطاب به نماینده مشهد گفت: کسی مانع طرح سؤال از رئیس‌جمهور نیست، چرا که شما  کار مجلس  را با دست خودتان تضعیف می‌کنید؟

به گزارش تسنیم، چند ماه پیش ۱۸۰ تن از نمایندگان مجلس طرح سؤال از رئیس‌جمهور درباره مؤسسات مالی و اعتباری را تهیه و تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس کرده‌اند اما هیئت‌رئیسه هنوز این طرح را اعلام وصول نکرده است؛ طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، سؤال از رئیس‌جمهور می‌بایست پس از ارائه به هیئت‌رئیسه از سوی نمایندگان سؤال‌کننده، اعلام صول شده و یک هفته بعد از آن در صحن پارلمان مطرح شود.  

برخی نمایندگان مجلس پیشتر اعلام کرده‌اند بودند که رئیس مجلس مانع وصول طرح سئوال از رئیس جمهور بوده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *