علی لاریجانی صحن

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۵ بهمن) پارلمان، در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور با استناد به ماده ۷۹ آیین‌نامه داخلی مجلس طی تذکری گفت: در جریان بررسی بند الف تبصره ۶ دو بار اسم بنده آورده شد که باید طبق ماده ۷۹ آیین‌نامه داخلی پارلمان به این موضوعات پاسخ دهم.

وی ادامه داد: ما اگر امروز حرفی پیرامون هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها و قضات زدیم و افرادی که اسمشان آورده شد در مواردی به آنها جفا کردیم.

نماینده نوشهر در مجلس تصریح کرد: با مصوبه‌ای که ما امروز داشتیم به اساتیدی که ۵۰ جلد کتاب نوشته‌اند و مقالات بین‌المللی نوشته‌اند گفته‌ایم که اشتباه کردید که کار پژوهشی کردید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: در طول سالیان گذشته ما به اساتید امتیازاتی دادیم که به مناطق محروم بروند و در آنجا بمانند اما با مصوبه امروز مجلس درباره معافیت مالیاتی آنها از مناطق محروم بر می‌گردند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: در مصوبه‌ای که مجلس در بند الف تبصره ۶ داشت اساتید از کارهایی که در بحث پژوهشی انجام می‌دهند معافیت مالیاتی خواهند داشت و مالیات فقط بر حقوق آنها وجود خواهد داشت.

رئیس مجلس تصریح کرد: معافیت‌های مالیاتی در کمیسیون تلفیق درست و دقیق بررسی شده و مالیات‌ها به صورت پلکانی دریافت می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *