بارسلونا-تمدید قرارداد لیونل مسی-فوتبال لیکس

طرفداری- طبق آخرین اطلاعات جمع آوری شده توسط فوتبال لیکس، تمدید قرارداد اخیر لیونل مسی با بارسلونا، رکوردها را شکسته است.

به گزارش مارکا، در قراردادی که لیونل مسی تا سال ۲۰۲۱ با بارسلونا امضا کرد، این فوق ستاره آرژانتینی، هرساله ۱۰۰ میلیون یورو سود ناخالص دریافت خواهد کرد که تقریبا ۵۰ میلیون یورو آن، سود خالص محسوب می شود. عددی که دو برابر حقوق کریستیانو رونالدو در رئال مادرید است. گفته می شود رونالدو از حقوق خود که در برابر حقوق نیمار و مسی مبلغ پایین تری است، راضی نیست. لازم به ذکر است نیمار سالیانه ۳۷ میلیون یورو حقوق دریافت می کند.

با این تفاسیر، مبلغی که در این ۴ ساله نصیب مسی خواهد شد، ۴۰۰ میلیون یورو خواهد بود. در واقع از این سود ناخالص ۱۰۰ میلیون یورویی در سال، ۱۵ درصد آن مربوط به حق تصویر و پاداش هایی مربوط به بند وفاداری است که در صورت عدم ترک بارسلونا در طول مدت قرارداد، به مسی پرداخت خواهد شد (در حدود ۷۰ میلیون یورو). در واقع با احتساب تمام بندها و پاداش ها، این سود از ۱۰۰ میلیون یورو عبور می کند و به ۱۰۴ میلیون یورو می رسد. (۷۱×۴ = ۲۸۴ + ۶۳٫۵ + ۷۰ = ۴۱۷٫۵)

پاداش هایی که به این قرارداد افزوده شده اند، متغیر هستند و می توانند این مبلغ ذکر شده را بیشتر کنند. اگر مسی در ۶۰ درصد بازی ها بازی کند، قرارداد وی با افزایش ۱٫۹ درصدی همراه خواهد بود و اگر در لیگ قهرمانان اروپا قهرمان شود، پاداش بزرگی در حدود ۱۲ میلیون یورو ناخالص دریافت می کند. این قرارداد ماورایی، قطعا در زمان مناسبی برای نگه داشتن این بازیکن امضا شد، اما ممکن است سقف پرداختی دستمزدهای باشگاه را با مشکل مواجه کند.

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *