فعال اصلاح طلب: "آخوندی" با ابهامات مدیریتی مجبور به استعفا از وزارت راه شد

قربانعلی قائمی فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو سابق شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به گزینه‌های نهایی تصدی شهرداری تهران گفت: کارنامه حدود ۴۴۰ روزه فعالیت شورای شهر پنجم  قابل دفاع نیست.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: در بحث  انتخاب شهردار قاعدتا باید شاخص‌ها و معیارها  مدیریتی ملاک قرار داده شود و مابقی مسائل از جمله رفاقت‌ها، دوستی‌ها و طیف‌بندی‌های سیاسی کنار گذاشته شود.  

وی با بیان اینکه از روز اولی که  آقای نجفی با  ملاحظات سیاسی به عنوان شهردار انتخاب شد،  صاحبنظران بر این باور بودند که وی شهرداری شش ماهه است، تصریح کرد:  اعضای شورای شهر  باید نسبت به انتخاب آقای نجفی به عنوان شهردار  پاسخگوی شهروندان تهرانی باشند

قائمی ادامه داد: پس از استعفای آقای نجفی  شاهد بودیم که اعضای شورا با اتخاذ مسیری جدید، فرد دیگری را  با اما و اگرهای زیاد به عنوان شهردار انتخاب کردند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه تنها فردی می‌تواند مدیریت کلان شهر تهران را بر عهده بگیرد که علاوه بر تجربه بالا، از مقبولیت مردمی و مقبولیت در ارکان حاکمیتی برخودار باشد، اظهار داشت: متاسفانه شاهد هستیم  افرادی محدودی در ارتباط با انتخاب شهردار دور هم جمع می‌شوند و بدون مشورت با صاحبنظران تصمیماتی اتخاذ می‌کنند که به منافع شهروندان تهرانی آسیب می‌زند.

حسین کمالی: گزینه‌های بهتر از "آخوندی" برای شهرداری تهران وجود دارد
فعال سیاسی اصلا‌ح‌طلب: نگاه‌های سیاسی در انتخاب شهردار تهران حاکم است

 

قائمی یادآور شد: شورای شهر پنجم  در ۴۴۰ روز فعالیت خود دو شهردار و  2 سرپرست برای شهرداری انتخاب کرده که این موضوع  برای جریان اصلاحات تاسف بار است.

این عضو سابق حزب اعتماد ملی درباره حضور آخوندی در میان گزینه‌های نهایی شهرداری تهران گفت: در صورتی که  اعضای شورای شهر،‌ شخصی که به دلیل سوالات و ابهامات مدیریتی، مجبور به استعفا از وزارت راه و شهرسازی شد را  به عنوان شهردار جدید تهران انتخاب  کنند، قطعا تخلفی بر تخلفات قبلی خود اضافه کرده‌اند.

قائمی همچنین در پاسخ به این سوال که توجه به حواشی که در روند انتخاب شهردار جدید تهران شاهد هستیم، آیا در ماه‌های آینده  باید منتظر تکرار روند انتخاب شهردار  برای تهران باشیم، گفت: امیدوارم که این اتفاق نیفتد اما اگر اینگونه شد اینبار اعضای شورای هستند که باید از سمت خود استعفا دهند تا بیش از این با آبروی جریان اصلاحات بازی نشود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *