فوتبال ایران - مهاجم سابق تیم ملی فوتبال

طرفداری- به مناسبت ورود تیم ملی فوتبال ایران به عنوان اولین تیم به روسیه، وب سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا مصاحبه ای را با علی دایی انجام داده است و علی دایی ضمن دشوار خواندن دیدارهای ایران معتقد است حمایت ۸۰ میلیونی ایرانیان موتور محرک بزرگی برای تیم ملی خواهد بود.

به نقل از سایت AFC، علی دایی، مهاجم افسانه ای تیم ملی ایران بر این باور است که حمایت مردم جمهوری اسلامی ایران می تواند در سوق دادن کارلوس کی روش و تیمش به سمت موفقیت در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نقش مهمی داشته باشد.

تیم ملی ایران ماجراجویی خود در جام جهانی را با دیدار تاریخ ۱۵ ژوئن مقابل مراکش در سنت پترزبورگ آغاز خواهد کرد و تلاش می کند برای اولین بار در تاریخ ایران خود را به مرحله حذفی این جام برساند.

اما آن ها باید پس از مراکش در مقابل اسپانیا، قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ و پرتغال، قهرمان جام ملت های اروپا بایستند، دایی تأکید می کند که این بازی ها یک چالش بزرگ برای شاگردان کی روش خواهد بود.

دایی که با تیم ملی به جام های جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ رسیده است در این باره می گوید:

ایران کار بسیار سختی دارد اما هیچ چیز در فوتبال غیرممکن نیست. ما امیدوار هستیم اما با دیدی واقع بینانه شانس اندکی در این رقابت ها داریم. ثبات، مخصوصاً در فاز دفاعی، بسیار با اهمیت خواهد بود اما مهم ترین چیز حمایت ۸۰ میلیون ایرانی از تیم ملی است.

این که بدانید ۸۰ میلیون نفر حامی شما هستند به شما انگیزه ای فوق العاده خواهد داد. می توانید کارهایی انجام دهید که در شرایط دیگر قادر به انجام آن نیستید. به شما کمک می کند تا بر مشکلات و چالش های بزرگ غلبه کنید. این حمایت موتور متحرکی بزرگ برای هر بازیکن خواهد بود.

هواداران تیم ملی

ماحصل حضور دایی در دو جام جهانی فقط به مرحله گروهی خلاصه شده اما دوران حضور او مقارن با بازی بسیاری از بزرگان تیم ملی نظیر خداداد عزیزی، کریم باقری و مهدی مهدوی کیا بوده است. با این پیش زمینه ذهنی، او از قیاس میان آن تیم با تیمی که اکنون در روسیه حضور دارد امتناع می ورزد و می گوید:

مقایسه فوتبال آن زمان با دیدارهای امروزی کار آسانی نیست. همه چیز تغییر کرده است. اما نمی توانم کتمان کنم که بازیکنان بزرگی آن روزها در تیم ملی داشتیم و اکنون نیز بازیکنان خوبی در آن حضور دارند. چیزی که واقعاً نمی توانم مورد مقایسه قرار دهم شور و اشتیاق آن زمان با دوره کنونی است و احساسی که ما داشتیم. برای من این مقوله ها متفاوت بود. حالا تغییر کرده است. زندگی تغییر کرده است و دیدگاه های مردم هم همینطور! فکر می کنم در آن روزها همه چیز شفاف تر بود. وقتی به آن روزها برمی گردم خلوص بیشتری را حس می کنم، نه فقط در فوتبال بلکه در کل زندگی! فوتبال فقط بخشی از آن می باشد. زندگی تغییر کرده است.

رضاییان و دژاگه

تیم ملی ایران که سه بار قهرمان جام ملت های آسیا شده است به عنوان اولین تیم روز سه شنبه به روسیه رسید و در کمپ خود آماده سازی تیم را برای رقابت در گروه B جام جهانی آغاز کرده است.

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *