شهری با ۵۵۰ زباله‌گرد

بدون دیدگاه

زباله‌گردی

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه همدان شهری گردشگرپذیر است و صحنه‌هایی همچون حضور زباله‌گردها چهره آن را نازیبا می‌کند، گفت: شهرداری و شورای شهر برای ساماندهی این افراد در انتظار ارائه طرحی از سوی سازمان پسماند است.

کامران گردان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فعالیت ۵۵۰ زباله‌گرد در سطح شهر همدان اظهار کرد: ۲۵۰ نفر از این افراد ساماندهی شده و با سازمان پسماند قرارداد دارند اما ۳۰۰ نفر دیگر به صورت غیرقانونی تفکیک زباله را از مبدأ انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه زباله‌گردی ناشی از فقر و بیکاری مردم است، یادآور شد: این کار امری غیرقانونی است اما نمی‌توانیم با این افراد برخورد کنیم چرا که دستورالعمل قانونی در این راستا نداریم.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: اغلب افرادی که کار زباله‌گردی را انجام می‌دهند، آقا هستند و به ندرت شاهد فعالیت خانم‌ها در این حوزه هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه زباله‌گردی چهره شهر را نازیبا کرده، آسیب‌های اجتماعی گوناگون ایجاد شده و مشکلات زیست‌محیطی فراوانی دارند بنابراین لازم است شهرداری به سرعت طرح ساماندهی زباله‌گردها را در شهر اجرا کند.

گردان در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورتی‌که زباله‌های خود را شب‌هنگام و سر ساعت مشخص داخل باکس‌های زباله بریزند کمک شایانی به حذف پدیده زباله‌گردی می‌کنند و اثرات بد ناشی از آن را کاهش خواهند داد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *