طرفداری – تیم‌های سلتاویگو و بارسلونا از ساعت ۲۱:۳۰ به مصاف هم رفتند که در نهایت این بازی با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت.

مشخصات بازی

روز و تاریخ: پنج شنبه، ۱۴ دی ۱۳۹۶ برابر با ۴ ژانویه ۲۰۱۷

تورنمنت: فصل ۲۰۱۷/۱۸ کوپا دل ری – دور رفت مرحله یک هشتم نهایی

گلزنان و دقایق: آرنایز (۱۵) برای بارسلونا/ سیستو (۳۱)

گزارش بازی

سلتا به عنوان میزبان و با روحیه‌ای مطلوب، خصوصا پس از امتیازی که در نیوکمپ از بارسلونا گرفت در مقابل تیم والورده که بسیاری از ستارگانش را به همراه نیاورده است:

ترکیب اصلی - سلتاویگو - بارسلونا

بازی بسیار زیبا و جذاب آغاز شد. همان طور که پیش بینی هم می‌شد، هر دو تیم روی به پرس از زمین حریف روی آورده بودند. در ده دقیقه ابتدایی بازی سرعت فوق العاده‌ای داشت و بالاخره این بارسلونا بود که توسط ستاره جوانش، آرنایز به گل اول رسید. گرچه سلتا دست و پا بسته نبود و چند باری قصد استفاده از آفساید گیری خط دفاع بارسلونا را داشت که موفق نشد. بازی پس از این گل هم جذاب دنبال شد و سلتا به دنبال زدن گل تساوی بودن که فرمائلن در چند صحنه باهوش عمل کرد و اجازه ایجاد موقعیتی خطرناک را به حریف نداد. بارسا کمی بازی را شل گرفت و فاصله زیاد میان خط دفاعی و میانی این تیم نهایتا به دریافت گل تساوی از سیستو منجر شد. گرچه سیلسن هم تا حدودی مقصر بود. در ادامه بازی همچنان زیبا بود و دو شوت از راه دور، موقعیت‌های خطرناک دو تیم بودند. نهایتا هم این نیمه زیبا با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

دنیس سوارز - سلتاویگو - بارسلونا

نیمه دوم هم زیبا بود. در همان دقایق ابتدایی آرنایز روی پاس عمقی زیبای دنیس سوارز شانس بریس کردن داشت که توپ را به پای دروازه بان کوبید.باز هم سیستو در متن حملات سلتاویگو قرار داشت و سانتر ارسالی اگر روی پای او جفت و جور می‌شد، شاید شاهد گل دوم او نیز می‌بودیم. موقعیت جدی بعدی باز هم به آرنایز رسید که نشان داد جایگیری را خوب بلد است. سانتر ارسالی از دینیه در دهانه دروازه به آرنایز رسید اما ضربه سر او در حالتی نامتعادل به بیرون رفت. بارسا کاملا برتر بود و دو موقعیت عالی را از دست داد. یکی روی بی دقتی عجیب دنیس سوارز و دیگری روی شوت از راه دور بوسکتس که به تیر خورد و به بیرون رفت. اونزوئه در تعویضی عجیب سیستو را بیرون کشید. البته سلتا یکشنبه هم با رئال بازی دارد. دقیقه ۷۰ که رسید، والورده دمبله و راکیتیچ را به میدان فرستاد. سلتاویگو بیکار نبود و می‌توانست توسط امره مور به گل دوم برسد اما شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت. عثمان در اولین موقعیت پاس عمقی راکیتیچ را به پای دروازه بان کوبید. سلتا حریف چغری بود و روی چند حرکت تیمی موقعیت‌هایی ایجاد کرد که با عملکرد خوب خط دفاعی بارسا ناکام می‌ماند. بوسکتس در چند صحنه در کارهای تدافعی ضعیف ظاهر شد. دفعه بعد این نوبت روبرتو بود که توپ را به تیرک بکوبد. در پایان این بازی با تساوی ۱-۱ به پایان رسید تا همه چیز در بازی برگشت مشخص شود.

شرح گل‌ها

سلتاویگو ۰-۱ بارسلونا | خوزه آرنایز (۱۵) | روی یک حرکت انتقالی و با درخشش گومز که از سرعت بالایش استفاده کرد، پاسی رو به جلو در محوطه جریمه ارسال شد و آرنایز در دهانه دروازه آماده بود تا با یک ضربه پای چپ، کار را تمام کند. 

سلتاویگو ۱-۱ بارسلونا | پیونه سیستو (۳۱) | باز هم حرکت از این وینگر ویرانگر آغاز شد. توپ در پشت محوطه سرگردان بود که مکسی گومز آسپاس را در محوطه دید و فرمائلن آفساید را پر کرده بود. ضربه آسپاس به طرز عجیبی پس از برخورد به تیرک و سیلسن به زمین برگشت اما در ریباند این سیستو بود که با شوتی از زاویه بسته، گل مساوی را زد. 

خلاصه بازی

به زودی…

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *