فرهاد رهبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و واحد تبریز، گفت: بسیار خوشحالم که امروز در این جمع صمیمی و در استان قهرمان پرور آذربایجان شرقی و این شهر تاریخی و بزرگ حضور دارم. این جلسه به مناسبت تکریم و تقدیر و تشکر از زحمات دکتر انگجی برگزار شده که امروز مسئولیت ایشان به برادر دیگری واگذار می شود.

<>

  • بیشتر بخوانید

اعضای هیئت مرکزی کرسی‌های آزاد اندیشی دانشگاه آزاد منصوب شدند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه افتخار جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با حمایت امام خمینی(ره) و تلاش مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی رفسنجانی از یک نهال تازه غرس شده اوایل دهه ۶۰ به درخت تنومندی تبدیل شده که جا دارد از تلاش همه کسانی که در این دانشگاه زحمت کشیده اند، تقدیر کنم.

وی ادامه داد: جای بسی خرسندی است واحد تبریز که در اوایل دهه ۶۰ در مقابل دو دانشگاه که سابقه طولانی دارند، قرار گرفت و توانست گوی سبقت را برباید و اکنون این دانشگاه با ۱۶۰ مرکز علمی و دانشگاهی در رقابت است و هیچ دانشگاهی نمی‌تواند مقابل آن قد علم کند.

 رهبر با اشاره به سه نسل فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی، یادآور شد: این دانشگاه در ابتدای راه اندازی مأموریت تربیت کادر برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر عهده داشت و اکنون دانشگاه آزاد اسلامی ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار فارغ التحصیل تحویل جامعه داده که سهم استان آذربایجان شرقی از این تعداد ۳۶۰ هزار فارغ التحصیل است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه فعالیت در حوزه پژوهش در سیاست‌های نسل دوم دانشگاه آزاد اسلامی قرار داشت، گفت: اکنون که در آستانه هفته پژوهش قرار داریم، باید اعلام کنم که دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پژوهش رتبه اول کشور را به لحاظ تعداد مقالات، نشریات، کتب و کارهای پژوهشی به خود اختصاص داده و دانشگاه های دیگر با فاصله زیاد در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

وی ادامه داد: دکتر ولایتی از همان ابتدا که سکاندار دانشگاه آزاد اسلامی شدند بر امر پژوهش تأکید ویژه ای داشتند و ورود به نسل سوم دانشگاه ها از تأکیدات ایشان است.

 رهبر با بیان اینکه دانشگاه های نسل سوم، دانشگاه هایی با رویکرد حل مسأله و کارآفرینی هستند، خاطرنشان کرد: دانشگاه های نسل سوم دانشگاه هایی هستند که با علم، دانش، نوآوری و فناوری مسائل و مشکلات مردم را حل می کنند و اگر این چنین نباشد، فلسفه وجودی دانشگاه زیر سؤال می رود.

وی یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی براساس تأکید رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنا مصمم به حل مشکلات مردم و کمک به دولت برای برطرف کردن مسائل کشور است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی استانی دارای قابلیت های کشاورزی، صنعتی و تجاری است، گفت: این استان در منطقه ژئوپلتیک قرار گرفته و با چند کشور مرز مشترک دارد، با توجه به این ویژگی ها دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی می تواند در حل مشکلات مردم و کشور پیشقدم باشد.

رهبر با تأکید بر اینکه استادان باید مسأله یابی کرده و متناسب با گروه آموزشی خود برای حل مسائل جامعه اقدام کنند، گفت: بهره گیری از دانش برای حل مسأله مردم، استقلال کشور و پیشرفت و توسعه اقتصادی اولویت دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دو وظیفه دارد، اظهار داشت: همان طور که نشان دانشگاه آزاد اسلامی، دو بال دارد، «علم» و «فرهنگ، اخلاق، ایمان و توجه به ارزشهای اسلامی» دو بال دانشگاه آزاد اسلامی است که بدون بال دوم پرواز هرگز میسر نخواهد شد، بنابراین باید به بال دوم هم توجه کنیم تا بتوانیم پرواز کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: همه سرپرستان و رؤسای استانها و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بدانند که مدیون کسی نیستند و باید با درایت و تدبیر خودشان و انتخاب معاونان، مشاوران و دستیاران وظایف خود را بدرستی ایفا کنند.

رهبر با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تحت فشار هیچ گروه و جریانی قرار ندارد، گفت: این موضوع را تاکنون بارها گفته‌ایم و بازهم تأکید می‌کنیم که این دانشگاه یک دانشگاه مستقل است و به هیچ گروه، دسته، جناح یا طایفه‌ای تعلق ندارد. کسانی که فکر می‌کنند با پرداختن به این موضوعات می‌توانند دانشگاه آزاد اسلامی را دچار حاشیه کنند، سخت در اشتباه هستند.

انتهای پیام /

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *