رحمانی فضلی: افراطیون به‌دنبال کشته‌سازی و تحریک احساسات بودند

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم،  عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و جانشین فرماندهی معظم کل قوا در نیروی انتظامی ظهر امروز در مراسم تشییع پیکر ۳ تن از شهدای نیروی انتظامی که در محل فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد، در سخنانی با اشاره به ناآرامى روزهاى اخیر اظهار داشت: طراحی و توطئه آنها در این مسئله این بود که موضوع را از یک کانون کوچک با تحریک و با تهدید و ایجاد اغتشاش های محلی در مناطق مختلف، دامنه آن را در سطح ملی و کشور بگسترانند.

  • بیشتر بخوانید
  1. نورعلی تابنده و دراویشی که گروهک ضدامنیتی شدند
  2. آشوب‌گران با اموال مردم چه کردند

وى در ادامه افزود: بر اساس اطلاعات و اخبار دقیقی که داریم هدف این بوده که از نقطه شروع با درگیری‌هایی که ایجاد می‌کنند عواطف و احساسات جریان خود را در سراسر کشور در حمایت از این گروه افراطی و خشونت‌طلب جذب کنند و در سراسر کشور و در جاهایی که کانون اقلیت‌ها و جریانات اجتماعی اقلى وجود دارد کشور را دچار متلاطم کنند.

وزیر کشور ادامه داد: بعد از خویشتنداری، مدارا و مدیریت و برنامه‌ریزی صحیحى که نیروی انتظامی و شورای تأمین در تهران در آن شبها به‌عمل آورد و با هدایت‌هایی که صورت گرفت، موضوع به‌نحو مطلوبی ساماندهی شد.

رحمانى فضلى تصریح کرد: اخبار دقیقی داریم که افراطیون این جریان به‌دنبال کشته‌سازی بودند تا با دادن کشته بتوانند انگیزه لازم را برای تحریک ایجاد کنند اما نیروی انتظامی با درایت و دادن فرصت و با مذاکرات و با همه اقداماتی که ناشی از تحقق خردورزی، هوشمندی و احساس مسئولیتی این نیرو بود تلاش کرد این موضوع اتفاق نیفتاد.

رئیس شوراى امنیت کشور با بیان اینکه "از برنامه همه گروه‌هایى که به‌دنبال ایجاد بحران در کشور هستند مطلع هستیم"، گفت: اینکه نیروی انتظامی بخواهد با یک غائله‌اى با صد یا هزار نفر را به‌عنوان کسانی که به حقوق عمومی تجاوز می‌کنند و امنیت عمومی را مورد خدشه قرار می‌دهند و موجب نارضایتی مردم می‌شوند برخورد سریع و قاطع کنند کار بسیار ساده‌اى است اما می‌دانستیم که آنها به‌دنبال چه هستند و نگرانی عمده ما این بود که در جریان عملیات، خود آنها اقدام به کشته از خودشان بکنند بنابراین نیروی انتظامی فرصت داد و کار اطلاعاتی دقیق کرد و تمام سرشاخه‌های اینها را شناسایی کرد و درست در زمانی که تمام اتمام حجت‌ها بر همه اینها تمام شد ظرف ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نیروی انتظامی وظیفه خود را انجام داد.

رحمانى فضلى یادآور شد: ما اقتدار را در خرد و عقلانیت می‌دانیم ما اقتدار و شجاعت را در کاهش هزینه‌ها می‌دانیم و اینکه شما این عزیزان‌مان را به‌ناحق و مظلومانه شهید کردید فکر نکنید که کار خیلی مهم نظامی و امنیتى انجام داده‌اید.

وى افزود: یک خشونت‌طلب افراطی پشت یک ماشین می‌نشیند و انسان‌های بیگناهی که مطلع از اطراف خودشان نیستند ماشین را به‌طرف آنها هدایت می‌کند که نمونه این عملیات‌ها را در جریان خشونت‌طلب افراطی داعش دیده‌ایم.

وزیر کشور بیان کرد: ما نمی‌دانستیم کسانی که به‌ظاهر از عرفان و دل و عشق و آزادی صحبت می‌کنند با خنجر و دشنه و درفش وارد می‌شوند برای همین خواستیم تا صف اکثریت این جریان از صف اقلیت آنها جدا باشد. ما انتظار داشتیم و داریم که جریان اکثریت با عقلانیت و منطق و درایت، این جریان اقلیت افراطی را شناسایی کنند و صف خود را از آنها جدا کنند وگرنه جمهوری اسلامی ایران و نیروهای امنیتى و انتظامى در برخورد با خشونت و افراط لحظه‌ای تردید نمی‌کنند.

انتهای پیام/*

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *