ایتالیا - سری آ - رم - شاختار دونتسک - لیگ قهرمانان اروپا

طرفداری- پس از شکست ۲-۱ برابر شاختار دونتسک، اوزه بیو دی فرانچسکو سرمربی رم اذعان کرد که تیمش برنامه های تعیین شده او را اجرا نکرده است. رم در یکی از بدترین نیمه دوم های تاریخ خود، شانس آورد که فقط با ۲ گل خورده اوکراین را به سمت ایتالیا ترک می کند.

پس از بازی دی فرانچسکو در مصاحبه ای با مدیاست پرمیوم، گفت:

پس از گل آنها به بدترین شکل ممکن افت کردیم؛ فقط هم از نظر فیزیکی نبود، بیشتر روحی بود. در ۵۰ دقیقه اول بازی کردیم تا به شاختار ضربه بزنیم؛ در نیمه دوم ما طوری بازی کردیم که انگار قرار است چیزی را کنترل کنیم؛ نمی دانم چه چیزی را!

بین دو نیمه از بازیکنانم خواستم دقیقا عملکرد نیمه اول را پیاده کنند و هرگز عقب نکشند اما در زمین تیمی را دیدم که تمایل زیادی به دفاعی بازی کردن داشت و از این موضوع هم خوشحال به نظر می رسید؛ باید روی آن به شدت کار کنیم. روی گل اول فلورنتزی را مقصر نمی دانم چون هم تیمی هایتان باید شما را پوشش بدند.

اصلا از نیمه دوم راضی نیستم. ما بیش از حد اشتباه کردیم؛ بدتر از همه اینکه این اشتباهات توسط بازیکنانی رخ داد که در این سطح تجربه داشتند. انگار داشتیم دو تیم متفاوت را می دیدیم. نمی توانم فکر کنم که مغرور شدیم چون در حال بردن چنین بازی مهمی هستیم؛ این طور نیست که رم به رسیدن به یک هشتم نهایی عادت داشته باشد. بیشتر مسئله این بود که ما برنامه ای که قبل از مسابقه تعیین کرده بودیم، رها کردیم.

پس از گل تساوی، باید نصف تیم را تعویض می کردم؛ شاختار در زمان حمله بسیار خطرناک بود و این را می دانستیم اما نحوه بازی ما بود که مشکل آفرین شد؛ با اشتباهات بیش از حد و پاس هایی که اصلا دقیق نبود.

در ابتدا مشکلاتی داشتیم، به همین خاطر ناینگولان را جابه جا کردم تا بخشی از فعالیت های جناح چپ را پوشش دهد، جایی که اسمایلی داشت مشکلات زیادی ایجاد می کرد. می دانستیم که می تواند مسئله ساز شود، اما در نیمه اول پاس های طولی زیادی دادیم که خطرناک هم بودند، در حالی که نیمه دوم بی اثر بودیم؛ پاس های عرضی زیادی دادیم و به هیچ جایی هم نرسیدیم.

ژکو در آینده فوق العاده از تیم حمایت می کند. گاهی اوقات امشب، هم تیمی هایش ندیدند که او چطور در فضاها می دود و این موقعیت ها می توانستند در چنین مسابقه ای تعیین کننده باشند. امیدوارم که ادین هر چه سریع تر گلی بزند، چون او برای گلها زندگی می کند.

درخشش آلیسون؟ مهمترین نکته در مورد آلیسون فقط واکنش هایش نیستند، بلکه حضورش درون دروازه است. او برای هر کاری که انجامش می دهد نقشی حیاتی دارد و به خاطر عکاس ها و گرفت عکس هایی زیبا به هوا نمی پرد فقط وقتی که ضروری است چنین کاری می کند. او به خط دفاعی اعتماد به نفس فوق العاده ای می دهد و طوری توپ های سخت را می گیرد که انگار آسان هستند!

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *