مدافع پی اس جی- پاری سن ژرمن- پی اس جی- فرانسه- سایت فیفا

طرفداری– دنی آلوز، مدافع راست ۳۴ ساله برزیلی در اکثر دوران فوتبال خود برای تیم های بزرگ به میدان رفته و افتخارات بسیار زیادی را کسب کرده است. آلوز هنوز هم از انگیزه بالایی برخوردار است و می خواهد تا با برزیل قهرمان جام جهانی شود. دنی آلوز، مصاحبه اختصاصی و مفصلی را با وب سایت فیفا انجام داد که آن را می خوانیم:

با تیم های بارسلونا، سویا و یوونتوس به قهرمانی های زیادی دست یافتید، چرا تصمیم گرفتید تا به پاری سن ژرمن که از نظر تاریخی، افتخارات کم تری نسبت به آن ها دارد، بپیوندید؟

این موضوع بزرگ ترین فاکتور انگیزشی در هنگام اتخاذ تصمیم برای پیوستن به پاری سن ژرمن بود. دوست ندارم همیشه در حاشیه امنیت باشم و از چالش ها و فرصت تغییر تاریخ یک باشگاه که آدرنالین زیادی را در من ایجاد می کند، لذت می برم. این دلیلی بود که به پاری سن ژرمن پیوستم و در واقع باید بگویم که در شهری فوق العاده زندگی می کنم و تیم پاری سن ژرمن سرشار از انگیزه هاست. می دانم که مردم فکر می کنند من برای پول به پاریس رفته ام اما پول دلیل این تصمیم نبود زیرا پیشنهاد های خوب متعددی داشتم. در واقع پیوستن من به پاری سن ژرمن، مثل انتقالم به بارسلونا بود. بارسلونا در یک دوره گذار بود و در نهایت توانستم تا به یکی از ارکان بهترین تیم تاریخ آن ها تبدیل شوم. می خواهم دوباره تجربه چنین لذتی را بچشم. می خواهم تا با پاری سن ژرمن قهرمان شوم و هدف من کمک به تغییر تاریخ پاری سن ژرمن است.

داشتن نیمار در رختکن پاری سن ژرمن قطعا انگیزه بالایی است. شما چه نقشی در انتقال او به پی اس جی داشتید؟

 در این انتقال نقشی نداشتم اما هنگام پیوستن نیمار به بارسلونا، نقش داشتم. درباره چیزهای مثبت بارسلونا و تجربه های مثبتی که در این باشگاه داشتم، به او توصیه هایی انجام دادم اما این بار چنین اتفاقی نیفتاد. در مقطعی، نیمار درباره تصمیم خود مطمئن نبود و من تنها به او گفتم که ندای قلبت را دنبال کن و به دنبال شادی خودت باش. این تنها توصیه ای بود که من در پاری سن ژرمن به نیمار انجام دادم. 

فکر می کنید که نیمار آماده تبدیل شدن به بهترین بازیکن جهان است؟

 فکر می کنم که نیمار همراه با لیونل مسی، تاثیر گذار ترین بازیکن دنیاست. با این حال، او کمی باید از زیر سایه مسی خارج شود. بازی در کنار بازیکنی خاص همچون مسی، فوق العاده ترین چیزی است که می تواند برای شما اتفاق بیفتد اما همیشه تردیدی در ذهن شما به وجود می آید که آیا واقعا شما با کیفیت هستید یا کیفیت حقیقی، از آن مسی است. همیشه عاشق بازی در کنار مسی بودم اما او آرژانتینی است و من و نیمار، برزیلی هستیم. دیر یا زود، ما باید در برابر یکدیگر قرار بگیریم. فکر می کنم که وقتی شما در کنار بازیکنی چون مسی بازی نکنید، برای کسب جوایز انفرادی شانس بیشتری دارید. این برای نیمار و پیشرفت شخصی اش موضوع مهمی است و همچنین برای برزیل نیز این موضوع مهم است.

هم شما و هم نیمار، گفته اید که رویای فتح لیگ قهرمانان را با پاری سن ژرمن دارید. آیا دستیابی به این امر شدنی است؟

 این چشم اندازی است که ما برای خود تعیین کرده ایم و هدف اصلی ماست. قهرمانی در اروپا، چیزی بود که نیمار هنگام ترک بارسلونا به آن فکر می کرد و من نیز به همین دلیل از یوونتوس جدا شدم تا قهرمان اروپا شوم. این هدف باعث افزایش انگیزه در هردوی ما می شود. دنیا، متعلق به افراد شجاع است و اگر شجاع نباشید، همیشه زیر سایه دیگران قرار خواهید داشت. ما در برزیل، هیچ چیز نبودیم و خواستیم تا در زندگی خود، دستاوردهایی کسب کنیم. برای قهرمانی در لیگ قهرمانان، به چیزی فراتر از بازیکنان بزرگ نیاز است و شما می توانید بازیکنان بزرگی باشید اما وقتی یک تیم نباشید، نمی توانید قهرمان شوید. آماده رقابت هستیم و قهرمان شدن یا حذف شدن، به تیم بودن بستگی دارد.

برزیل با تیمی مدعی در قرعه کشی مرحله گروهی روبرو نشد. آیا این اولین گام برای قهرمانی در جام جهانی است؟

واقعا اهمیتی ندارد که برابر چه حریفی قرار می گیریم. در چنین تورنمنت هایی باید بر تمام حریفان غلبه کنید. اگر با اسپانیا روبرو می شدیم، باید چه کار می کردیم؟ فرار می کردیم؟ هیچ تیمی با غلبه بر تیم های ضعیف، قهرمان جهان نشده است. دیر یا زود، با بهترین تیم روبرو خواهیم شد و می خواهیم بر آن ها غلبه کنیم زیرا واقعا می خواهیم قهرمان جام جهانی شویم. 

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *