راهپیمایی 22 بهمن در تهران

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، احزاب مختلف کشور در بیانیه‌های جداگانه‌ از مردم ایران برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کردند.

 حزب موتلفه اسلامی: رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری تمام توطئه‌های دشمن را خنثی کردند

قدرت‌های بزرگ از همان روزهای انقلاب آرزوی نابودی و فروپاشی انقلاب را در سر می‌پروراندند و با تحمیل جنگ سخت و نرم و تحریم‌ها و تهدید‌ها می‌خواستند انقلاب اسلامی ایران را به شکست برسانند اما مردم جهان در نهایت ناباوری مشاهده کردند انقلاب اسلامی ایران باقی ماند و هر روز پرقدرت‌تر و با صلابت‌تر در عرصه‌های منطقه و جهان به حیات افتخارآمیز خود ادامه داد.

رهبری بی بدیل امام خمینی(ره) و سپس مقام معظم رهبری طی ۴ دهه گذشته هوشمندانه، تمام توطئه‌های دشمن را خنثی کردند و مردم با روشنگری علما و مراجع تقلید در صحنه حضور پیدا کردند و اجازه نداند دشمنان اسلام و ایران کمترین آسیبی به انقلاب اسلامی وارد کنند. امروز ایران اسلامی پرقدرت‌تر از همیشه در همه عرصه‌ها همچنان به پیش می‌رود و بسیاری از رشته‌های علمی، فنی و پیشرفت‌های حیرت‌آور موجب رشک و حسد قدرت‌های جهان و منطقه شده است.

دولت باید به مطالبات مردم بویژه در حوزه معیشت توجه کرده و به وعده‌هایی که داده عمل کند. مردم از همه چیز خود برای نگهبانی از نظام الهی و جمهوری اسلامی هزینه می‌کنند. پاسخ این فداکاری‌ها آن است که دولت به وظایف ذاتی خود در قانون اساسی جمهوری اسلامی عمل کند و از حاشیه‌سازی پرهیز نماید. دولت باید نماد ایستادگی ملت در برابر استکبار جهانی بویژه آمریکا باشد و از هرگونه سستی و وادادگی در این مورد دوری کند.

ملت بزرگ ایران در روز ۲۲ بهمن برای بزرگداشت خون شهدا و ارج نهادن به ارزش‌های الهی و اسلامی و نیز گرامیداشت یاد امام امت بنیانگذار جمهوری اسلامی و ارج نهادن به ۳۰ سال رهبری بی بدیل مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در سراسر کشور به خیابان‌ها خواهند آمد.

جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی: مردم کمبودهای نظیر جنگ و تحریم را تحمل کرد، اما تبعیض را بر نمی تابند

جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای ضمن اشاره به نتایج حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تأکید کرد: امروز اگر گلایه‌ای هم وجود دارد که دارد از این منظر است که چرا جمهوری اسلامی در برخی زمینه ها از سرعت لازم و متناسب برای پیشرفت انقلابی برخوردار نیست

جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این بیانیه اعلام کرد: مردم حقیقتا باور دارند و نشان داده اند که می توان مشکلات اقتصادی ناشی از کمبودهای تاریخی یا دشمنی بیگانه (نظیر جنگ و تحریم) را تحمل کرد، اما تبعیض و مماشات با فسادهای ریز و درشت را بر نمی تابند و مطالبه برخورد جدی دارند؛ چون نمی خواهند ببینند در پیمودن سریع و صحیح مسیری که سال ۵۷ پایه‌گذاری شده و خون‌های جوانان مؤمن پای آن ریخته شده، خللی وارد شود.

بیانیه جامعه اسلامی مهندسین: مبارزه با فساد قطعا افزایش خواهد یافت

علیرغم همه دستاوردهای بزرگ و خیره کننده سال‌های پس از انقلاب، هنوز مشکلات فراوانی در حوزه اقتصادی و معیشتی پیش روی ملت صبور و غیور ایران است. هنوز هم آفت بزرگی به نام فساد اداری وجود دارد و هنوز هم خوی اشرافی گری مستولی بر برخی از مسئولین در سطوح مختلف است. نباید فراموش کرد که پیروزی انقلاب اسلامی ایران و بقای نظام مقدس جمهوری اسلامی مبتنی بر مجاهدت‌ها و مقاومت‌های این ملت بزرگ است. پس امروز و در آستانه سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب بر همه مسئولین در سطوح مختلف فرض و واجب است که اولا اختلافات جناحی خود را در مسائل کلان ملی کنار گذارند و ضمن نقد مشفقانه و دلسوزانه از القای ناکارآمدی در هر منصبی نسبت به دولت‌های گذشته و زمامداران فعلی پرهیز نمایند.

متاسفانه عده‌ای معدود از مدیران فاسد با عملکرد خود چهره مدیران خدوم را نیز در بین مردم مکدر کرده‌اند اما اگر مبارزه با فساد جدّی، علنی، بی ملاحظه و با مجازات های سنگین صورت پذیرد اعتماد مردم به لایه های مختلف قوای اجرایی،قضایی و تقنینی کشور قطعا افزایش خواهد یافت. خامسا در حوزه سیاست خارجی همانگونه که بارها مقام معظم رهبری تاکید فرموده‌اند حوزه های دفاعی ما و حمایت ایران از مقاومت به هیچ عنوان قابل مذاکره نمی باشد و این کلام بایستی به عنوان یک راهبرد در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران کاملا عیان و جدّی باشد. امیدواریم که مسئولین امر توصیه های مشفقانه این تشکل را در نظر داشته باشند و با حرکت بر مسیر آرمان های امام راحل(ره) و عمل به منویات مقام معظم رهبری و توجه ویژه به مطالبات عمومی کشور بر عزت ایران عزیز روز به روز بیفزایند.

حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی: بازنگری و آسیب‌شناسی موجبات توسعه، پیشرفت و سبب جلوگیری از انحرافات و فساد است

هر ساله با فرا رسیدن بیست و دوم بهمن ماه؛ روزی که امام خمینی آن را یوم الله نامید خاطره ایثار و پایمردی ملت بزرگ ایران تازه می شود روزی که مردم با تکیه بر عزم، انتخاب و درک متعالی سرنوشت آب و خاک مرزبوم خود را از لوث ریاست گمراهان و خودفروختگان زدودند و با بذل جان، مال و سرمایه های خود خط استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و ارزش‌های مردم سالاری دینی را در افق این کهن خاک پر افتخار نگاشتند.

حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی باور دارد دهه فجر فارغ از تنوع سلایق، گرایشات و قومیت ها بهترین و بایسته ترین تجلی گاه وحدت ملت بزرگ ایران و تحکیم ارتباط و هم افزایی مردم با مسؤولین سطوح مختلف نظام است و می بایست در این راه عموم مسئولین التزام خود را به اهداف و آرمان‌های انقلاب نشان دهند.

بازنگری و آسیب شناسی راهی که تا کنون مسئولان در نظام پیموده‌اند از ارکان و موجبات توسعه، پیشرفت و سبب جلوگیری از انحرافات و فساد است که به گسترش عدالت در انقلاب می انجامد؛ به بیان دیگر می باید در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران برنامه های جامع و عزم و اهتمام کافی برای ورود انقلاب و ارزش‌های متعالی آن در عرصه های گوناگون تدارک گردد.

 پالایش مسیر انقلاب از هرگونه فساد، تبعیض و بی عدالتی و لزوم مطالبه، نقد و اعتراض قانونی مردم نسبت به کاستی ها از مهم ترین جنبه های پویایی و امیدواری مردم مسلمان و انقلابی به شمار می رود که می بایست به تحقق و عینیت برسد هر چند لازم است پیش بینی گردد سوء استفاده گران و کسانی که در جهالت و فریب بیگانه گان قصد فتنه و بر هم زدن نظم امنیت عمومی جامعه را دارند زمینه بروز و ظهور نیابند.

 معتقدیم احزاب، رسانه ها و نخبگان با اتحاد و همدلی مسؤلان ارشد نظام در برابر هرگونه زیاده خواهی و دخالت عوامل بیگانه در مناسبات داخل ایران قویا بایستند و استقلال و عزت ملت ایران را در ابعاد گوناگون حفظ و تقویت نمایند.

بیانیه جبهه پایداری: انقلاب اسلامی هندسه جدیدی از قدرت را عرضه کرده است

این نظام در قرن ۲۱  با ارائه هندسه جدیدی از قدرت متصل به وحی و تامین توأمان زمینه‌های مادی و معنوی، الگوی جدیدی را عرضه کرده که با بسط و توسعه مفهومی و عینی، نوید و امید شکل گیری تمدن نوین اسلامی را برای بشریت به ارمغان آورده است. دستیابی به استقلال و آزادی های واقعی و مبتنی بر فطرت الهیِ انسان، دستیابی به سطح بالای اقتدار و امنیت، پیشرفت های شگرف علمی و تکنولوژیکی، مشارکت دادن مردم در تعیین سرنوشت خویش از طریق انتخاب مسئولین کشور بواسطه حضور در انتخابات‌های آزاد و… الهام بخش ملت های ستمدیده منطقه در مقابل ظالمان گشته و عمق نفوذ استراتژیک اندیشه ولایت و نقش دین در فضای اداره جامعه را بیش از پیش روشن ساخته است، و تفکرات و جریانات بریده از معنویت، منحرف و ملحد را  به کنار زده و در محاق فرو برده است.

امروز بیش از پیش مردم انقلابی، مسئولین محترم را به اهتمام جدی برای خدمت و عمل انقلابی و جهادی به منظور حل مشکلات جامعه فرا می خوانند. پاسخ به این مطالبات به حق مردم، راه نفوذ و ایجاد اخلال دشمنان قسم خورده انقلاب را که در سالیان اخیر شکست های سنگینی از رزمندگان مقاومت متحمل شده اند، را خواهد بست.

ما در این ایام فرخنده و با یادآوری سیره و سخنان حضرت امام خمینی(ره) به همه مسئولین کشور، از آن‌ها همچون گذشته می خواهیم اگر نیت خدمت به مردم، خصوصا محرومین و مستضعفان که مالکان اصلی کشور و انقلاب هستند، را دارند، همچون امام امت(ره) که با اعتماد به مردم خود، کشور را از چالش بزرگی چون جنگ تحمیلی عبور داد، به ظرفیت های داخلی اعتماد کرده و کشور را از چالش های اقتصادی و معیشتی به سلامت عبور دهند.

احزاب زنان اصلاح طلب:در راهپیمایی ۲۲بهمن به نمایندگی از صدای زنان اصلاح طلب شرکت می‌کنیم

انقلاب اسلامی انتخاب ملتی بود که خواستار رها شدن از بند استبداد، استعمار و تحقق استقلال، آزادی، عدالت، فصل الخطاب قرار گرفتن قانون، کرامت انسانی و رهایی از رعب، وحشت، خفقان و پایان دادن به ویژه خواری‌ها و رفع هر گونه تبعیض و تحقیر بود و تحقق جامع و کامل ایرانی برای همه ایرانیان.

مردمی که از جان خود گذشتند تا پس از انقلاب اسلامی،نظامی در ایران مستقر شود که استقلال و آزادی و مردمسالاری سازگار با دین را برای همه ایرانیان به ارمغان آورد. نظامی که در پرتو آن "مردم" ولی نعمت حاکمان باشند.

حال آنکه باید اذعان نمود جمهوری اسلامی در کنار همه دستاوردهایی که در زمینه‌های استقلال و امنیت و توسعه داشته، هنوز در برخی اهداف به موفقیت نرسیده و باید با همت مضاعف زنان و‌مردان ایران راه نرفته بطورکامل طی شود.

چه آنکه در کنار تاکید بر ضرورت همگامی تمام مردم ایران زمین تا تحقق اهداف مذکور، بر ضرورت شنیده شدن صدای تمام مردم نیز تاکید داریم و راهی بسوی تحکیم و توسعه نمی‌بینیم جز عبور از نگاه انحصارگرایانه و محصورکننده برای مردم و مطالباتشان در تمام عرصه ها.از همین رو اعتراضات اخیر که با گستره جغرافیایی قابل تأملی شکل گرفت نیز باید به منزله هشداری به ارکان و نهادهای مسئول و همه کسانی باشد که دغدغه ای جز اعتلاء جمهوری اسلامی و منافع ملی ندارند.

ما احزاب زنان اصلاح طلب با گرامیداشت آرمانهای انقلاب، امام راحل و شهدای گرانقدر انقلاب در کنار ملت آگاه و صبور ایران اسلامی بویژه زنانی که همواره قهرمانان بی بدیل تاریخ انقلاب بوده‌اند، تاکید می‌کنیم۲۲بهمن روزی است که متعلق به همه ایرانیان است. اعلام می‌کنیم که باور داریم به رغم همه نقدها در ۳۹سال گذشته زنان ایران به ظرفیتی بی بدیل از حیث رشدیافتگی و توانایی و اعتماد به نفس و برهم زدن خطوط تبعیض و انحصار، دست یافته‌اند و اگر به آنان فرصت بیشتری داده شود،بالندگی و پیشرفت کشور روندی مضاعف به خود خواهد گرفت.

ما زنان احزاب اصلاح طلب برای تجدیدعهد و پیمان مجدد با آرمان‌های انقلاب اسلامی در جشن ۲۲بهمن به نمایندگی از صدای بخش مهمی از زنان که خواستار عدالت واقعی، رفع هرگونه تبعیض جنسیتی و استقرار جامع تمام ارکان مردمسالاری در ایران هستیم در این همایش ملی که روزی متعلق به همه ایران و همه صداهای ایرانیان می‌دانیم شرکت می‌کنیم و تاکید می‌کنیم ایران امروز بیش از همیشه به تقویت وحدت ملی مبتنی بر برسمیت شناختن تمامی تفاوتها و خواسته‌های آحاد مردم نیازمند است و ۲۲بهمن می‌تواند نماد این وحدت ملی در عین کثرت دیدگاههای موجود باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *