اسماعیل نجار

رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: در مدت ۴۵ روز با تلاش‌های صورت گرفته تعداد ۱۵ هزار کانکس در مناطق زلزله زده کرمانشاه نصب شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، اسماعیل نجار عصر امروز در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی در خصوص فعالیت های انجام شده در خدمت به آسیب دیدگان زلزله اخیر عنوان کرد: خدمات امداد و نجات از همان ساعات اولیه با سرعت آغاز شد.

معاون وزیر کشور افزود: این زلزله در ساعت ۱۰ شب اتفاق افتاد و خسارات مالی و جانی زیادی را در پی داشت تا جایی که ۶۲۱ نفر در زلزله کرمانشاه جان سپردند.

وی تصریح کرد: پس از وقوع زلزله با سرعت شورای عالی مدیریت بحران در جهت ساماندهی امور با حضور مسئولان و مدیران دستگاههای اجرایی تشکیل شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران خاطرنشان کرد: در بررسی های میدانی در منطقه زلزله زده از ۱۲۰ هزار واحد مسکونی تعداد ۱۹ هزار واحد سالم بود.

وی بیان کرد: در این زلزله در حدود ۹۵ هزار چادر بین آسیب دیدگان توزیع شد و با کمک های مردمی بخش زیادی از نیازهای اولیه مرتفع گردید.

نجار عنوان کرد: توجه به استاندارد و رعایت ضوابط در ساخت و ساز نقش مهمی در کاهش تلفات و خسارات در زلزله دارد.

وی ادامه داد: از حوادث مهم در ایران زلزله و سیل می باشد و مدیریت بحران و سرعت عمل در این حوادث اهمیت زیادی دارد.

رئیس سازمان مدیریت بحران تصریح کرد: ایران در حدود ۳۵ حادثه مختلف را تجربه می کند و رتبه دهم را در حوادث در سطح جهان داریم که این مساله ضرورت توجه به مدیریت بحران را نشان می دهد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *