درخواست 50 نماینده مجلس از قوه قضاییه برای رسیدگی به 36 پرونده تفحص از بنیاد شهید

امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درخصوص نتایج تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بیش از ۵۰ نماینده مجلس شورای اسلامی از قوه قضاییه خواسته‌اند تا هرچه سریعتر نسبت به این پروندها اعلام نظر کند چراکه مردم و ایثارگران منتظر نتیجه برخورد با متخلفان هستند.

وی ادامه داد: گزارش تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران 18 ماه است برای تعیین تکلیف در اختیار قوه قضائیه قرار گرفته لذا این نمایندگان مجلس از دادستان تهران درخواست کردند در خصوص گزارش تحقیق و تفحص از بنیاد شهید اقدامات لازم را به عمل آورد.

این نماینده مجلس با بیان در راستای تبعیت از تاکیدات مقام معظم رهبری در امر مقابله با فساد، ۳۶ پرونده مربوط به تخلفات از بنیاد شهید و امور ایثارگران به دادستانی ارسال شده است، افزود: بخش مهمی از گزارش تحقیق و تفحص در مجلس قرائت شده و رئیس مجلس هم به آن ورود کرده است. آقای لاریجانی درباره این گزارش به آیت‌الله آملی لاریجانی نامه نوشته‌ و درخواست رسیدگی سریعتر آن را داشته است. 

خجسته اضافه کرد: طبق مستندات متقن بخشی از بیتالمال برگشته است و برای اینکه همکاران نماینده در جریان این امر قرار بگیرند، اسنادش را به زودی در اختیار آنها قرار خواهیم داد.

وی برهمین اساس گفت: از نتایج  این پرونده می‌توانم به برگرداندن هتل سفیدکنار و اعاده ۵۰۰ میلیارد تومان صرافی بانک دی که به دبی رفته بود و همچنین برگرداندن صدها میلیارد تومان از تسهیلات سوخت شده بانک دی اشاره کنم. اما در حال حاضر ۳۶ پرونده دیگر هم در قوه قضاییه موجود است که باید هر چه زودتر به نتیجه برسد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *