کریم شافعی

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این سازمان امسال نسبت به خرید تجهیزات لازم برای محیط‌بانان به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان اقدام کرده است و پیش‌بینی می‌کنیم پیش ازعید نوروز بیشتر این تجهیزات توزیع شود.

کریم شافعی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت لایحه حمایت از محیط‌بانان – که اردیبهشت سال ۹۶ ازسوی دولت برای تصویب به مجلس ارائه شد- گفت: لایحه حمایت از محیط‌بانان به حدود هفت کمیسیون در مجلس شورای اسلامی ارجاع شده است. بیشتر کمیسیون‌ها این لایحه را بررسی کردند و به تصویب رساندند. برخی از این کمیسیون‌ها گزارش‌ مربوط به بررسی‌ها را ارائه داده و برخی از این کمیسیون‌ها هنوز گزارش خود را ارائه نداده‌اند. امیدوارم کارهای مربوط به این لایحه هرچه زودتر انجام شود و نهایتا در سال ۹۷ این لایحه به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

وی ادامه با بیان اینکه لایحه حمایت از محیط‌بانان ربطی به وضعیت معیشتی آن‌ها ندارد، اظهار کرد: پیام این لایحه آن است که با محیط‌بانان مانند پرسنل نظامی و انتظامی و ضابطین دادگستری رفتار شود و ضوابطی که آنها در بکارگیری سلاح در درگیری با متخلفین بهره‌مند هستند؛ شامل محیط‌بانان نیز شود.

پیش‌بینی صندوق بیمه برای محیط‌بانان

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین گفت: در لایحه حمایت از محیط‌بانان در مورد صندوق بیمه محیط‌بانان پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *