طرح دستگیری فروشندگان مواد مخدر و قرص های روانگردان - مشهد

دو متهم سابقه دار که با خرید مدارک هویتی افراد معتاد اقدام به افتتاح حساب به نام آنان و خریدهای میلیونی با چک‌های متعلق به آنان کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، در روز دوشنبه دهم مهرماه امسال در پی طرح شکایتی با موضوع کلاهبرداری در شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و مالباخته پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : در زمینه خرید و فروش لوازم و تجهیزات ورزشی فعالیت دارم و حدود یک ماه پیش فردی طی تماس تلفنی ادعاکرد که قصد خرید چند دستگاه ورزشی از جمله یک میز بیلیارد، یک میز پینگ پنگ و … مجموعا به ارزش ۱۲۰ میلیون تومان را دارد.  پس از توافق بر سر قیمت  این فرد با حضور در محل کار بنده ، نشانی یک سوله در منطقه خاورشهر – خیابان صنعت ۲ را به من داد و درخواست کرد تا تجهیزات ورزشی خریداری شده به سوله مورد نظر منتقل شود و پس از انتقال تجهیزات، خریدار چند فقره چک مجموعا به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان تحویل داد.

شاکی ادامه داد: در زمان سررسید چک ها متوجه شدم که یکی از چکها مسروقه و مابقی چکها نیز متعلق به افراد غیر و بلامحل هستند که بلافاصله برای پیگری طلب خود به سوله محل انتقال تجهیزات ورزشی در منطقه خاورشهر، خیابان صنعت ۲ مراجعه کرده و متوجه شدم که این محل بر خلاف ادعای خریدار تجهیزات ورزشی به مدت یک ماه اجاره شده و پس از آن متواری شده است.

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری، کارآگاهان با بررسی چک های بلامحل تحویلی به مالباخته اقدام به شناسایی صاحب حساب در منطقه شوش کرده و اطلاع پیدا کردند که وی یکی از معتادان خیابانی و بلامحل است که مدارک شناسایی خود را به مبلغ چند ده هزار تومان و برای تأمین هزینه مواد مصرفی خود فروخته است.

در ادامه و با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این افراد نیز دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند و پس از مشاهده سوله محل انتقال اموال خریداری شده ، به خریدار اعتماد کرده و بدون هرگونه تحقیقات بیشتری نسبت به تحویل اموال فروخته شده اقدام کردند. یکی از مالباختگان که در منطقه لاله زار فعالیت دارد ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:  فردی به نام حسین احمدی با مراجعه به مغازه بنده اقدام به خرید لوازم برقی مجموعا به ارزش ۷۰ میلیون تومان کرد و در ازای آنها تعدا دو فقره چک تحویل داد. آقای حسین احمدی درخواست کرد تا اجناس خریداری شده به انبارش در منطقه خاور شهر منتقل و در آنجا تسویه مالی انجام شود و در زمان تحویل اموال ، با مشاهده وضعیت سوله که از اموال و اقلام مختلف پر شده بود ، اطمینان پیدا کردم که چک ها در زمان مقرر وصول خواهد شد اما در زمان سررسید چک ها متوجه بلامحل بودن آنها شدم.

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که متهمین پرونده باید از مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای در زمینه ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری باشند، لذا با چهره نگاری و نهایتا بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار ، یکی از مجرمان سابقه دار به نام حسین . ع متولد ۱۳۴۷ مورد شناسایی قرار گرفت . بررسی سوابق حسین . ع نشان داد که وی از مجرمان سابقه داری است که از سال ۷۹ تاکنون بارها به اتهام استفاده از اسناد مجعول ، تحصیل مال مسروقه ، فروش اموال غیر ، کلاهبرداری و جعل دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی تصویر حسین از سوی مالباختگان، کارآگاهان موفق به شناسایی آخرین مخفیگاه وی در منطقه شهران و دستگیر وی شدند .

حسین  در اعترافاتش گفت که تجهیزات ورزشی خریداری شده از مالباخته  در باشگاه ورزشی متعلق به پسرش مورد استفاده قرار گرفته است که با شناسایی این مکان ورزشی در منطقه غرب تهران و با اخذ دستور بازپرس پرونده ، کلیه این اموال توقیف شد. با اعترافات حسین  دومین متهم پرونده نیز به نام داوود . س متولد ۱۳۵۵ شناسایی شد که در مراجعه کارآگاهان به مخفیگاه او در شهرستان رباط کریم ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی به شمال کشور متواری شده و در حال حاضر در زمینه ساخت و ساز ویلا در شهرستان کلاردشت فعالیت دارد که با اخذ دستور نیابت ، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی به این شهرستان اعزام و موفق به دستگیری دومین متهم پرونده شدند.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهمان در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری و احتمال افزایش تعداد شکات و مالباختگان، متهمان با قرار قانونی و برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته و نسبت به انتقال اموال خود به سوله‌ای در منطقه خاورشهر – خیابان صنعت ۲ اقدام شده، خواست تا برای پیگیری شکایات خود و همچنین شناسایی متهمان به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *