تهران؛ میزبان دومین کنفرانس منطقه‌ای مبارزه با تروریسم

اردشیر نوریان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم از برگزاری کنفرانس همکاری‌های منطقه‌ای برای مقابله با تروریسم با حضور شش کشور، ایران، روسیه، چین، پاکستان، افغانستان و ترکیه در اواخر سال جاری در تهران خبر داد.

بیشتر بخوانید: 

  1. مهمترین اخبار نظامی در هفته‌ای که گذشت + لینک
  2. توسعه همکاری‌های امنیتی بین سپاه و ارتش پاکستان برای مقابله با تروریست‌ها

وی افزود: رؤسای مجالس این شش کشور سال گذشته در کنفرانسی در اسلام آباد شرکت کردند که در نتیجه آن قرار شد همکاری‌های منطقه‌ای گسترده‌ای برای مقابله با تروریسم انجام دهند.

نوریان ادامه داد: پس از آن کنفرانس، جلسات کارشناسی با حضور نمایندگان کشورها سه ماه پیش در اسلام آباد برگزار شد که بنده به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در آن شرکت کردم  و در جریان آن اساسنامه تشکیل کنفرانس رؤسای مجالس این شش کشور تدوین و به تصویب رسید و مقرر شد تا در پایان سال ۹۷ دومین کنفرانس همکاری‌های منطقه‌ای مقابله با تروریسم در تهران برگزار شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: عقیده ما این است که این کنفرانس می‌تواند پیش زمینه‌ای برای تشکیل سازمان مقابله با اقدامات افراط گرایانه و تروریستی در منطقه باشد و سعی می‌کنیم تا پایه‌ریزی تشکیل چنین سازمانی را در اجلاس تهران انجام دهیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *