علی ربیعی وزیر تعاون

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مسئله بررسی پاداش عیدی کارکنان دولت صورت گرفته و به موقع در دستور اجرا قرار خواهد گرفت. همچنین بررسی‌های شورای عالی‌کار در مورد مزد سال ۱۳۹۷  نیز رو به اتمام است و استراتژی ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که حتما به صورت مستمر از تورم پیشی بگیریم.

  • بیشتر بخوانید:
  • پاداش بازنشستگان به بالای ۲۶۰میلیون تومان می‌رسد

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه هزار میلیاد تومان برای افزایش حقوق کشوری‌ها در نظر گرفته شده است تلاش داریم که تا سطح دو میلیون تومان را درصد به درصد اضافه کنیم تا هرچه بیشتر به هدف مطلوب برنامه مورد نظرمان نزدیک شویم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به برنامه‌های وزارتخانه درباره اشتغال روستایی، اظهار داشت: در ۵ استان بررسی‌های اشتغال روستایی شروع شده است, امسال ما دو هزار میلیارد تومان وام برای آن پیش بینی کرده‌ایم که توسط بانک‌ها پرداخت خواهد شد. همچنین ۵۰ هزار ثبت‌نام در سامانه ما ثبت شده که ۸ هزار و ۱۵۰ نفر قبول شده‌اند.این افراد به بخش‌های مختلف معرفی شدند تادر چرخه کار قرار گیرند.

ربیعی در ادامه تصریح کرد: افرادی نیز که به دنبال وام ارزان هستند ما به دنبال آن هستیم که این وام اینها منجر به اشتغال‌زایی شود و این بار اولی است که ما این روش را در پیش گرفته‌ایم که همزمان با ثبت نام و بررسی‌های اولیه‌ای که صورت می‌گیرد برای افراد مشمول وام درنظر گرفته شده همچنین آنها به سازمان فنی‌وحرفه‌ای معرفی می‌شوند تا آموزش‌های مهارتی و کارآفرینی را ببینند. همچنین آنها در کنار برنامه‌های خود در گروه مشاوره نیز قرار خواهند گرفت تا این اشتغال و کارآفرینی به نتیجه‌دهی مطلوب برسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین ۲۵ درصد دیگر تسهیلات وام برای این افراد تا قبل از تعطیلات به بانک‌ها پرداخت خواهد شد. امسال دو هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح با هدف اشتغال روستایی پیش بینی شده  که ان‌شاءالله تاقبل از سال جدید با توجه به برنامه‌ها و ذیل آموزش‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی توسط بانک‌ها به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *