پروین فرشچی معاون محیط زیست

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همبستگی و همکاری ارگان‌های دریایی اعم از خصوصی و دولتی برای تحقق توسعه پایدار در سواحل و دریاها امری ضروری است.

به گزارش ایسنا  پروین فرشچی امروز در پنل تخصصی توسعه پایدار صنایع دریایی در نوزدهمین همایش بین‌المللی صنایع دریایی در کیش ضمن اشاره به ظرفیت‌های قانونی موجود در حوزه دریا، گفت: با توجه به این ظرفیت‌ها نحوه اجرای قوانین برای رسیدن به هدف‌های از پیش تعیین شده در سواحل و دریاها بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: به طور نمونه ایران در بسیاری از کنوانسیون‌های منطقه‌ای و بین‌المللی عضو می‌شود ولی پس از عضویت به نحو مقتضی از ظرفیت ایجاد شده در راستای بهره‌برداری پایدار از منابع زیستی و رشد همه جانبه کشور بهره گرفته نمی‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)،معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تاکید بر ضرورت توجه به اصل حفاظت از محیط زیست در تمامی پروژه‌های توسعه‌ای و عمرانی کشور تصریح کرد: شرط تحقق توسعه پایدار در سواحل و دریاها توجه ویژه به سازمان حفاظت محیط زیست، جایگاه و وظایف حاکمیتی آن در کنار توجه به سایر سازمان‌های دولتی بهره‌بردار است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *