بیانیه گروه سعودی «بن‌لادن» درباره سهام این شرکت

گروه سعودی «بن‌لادن» اعلام کرد که برخی سهامداران این شرکت هلدینگ سهام‌های خود را در چارچوب تسویه حساب مالی، به دولت واگذار کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، گروه سعودی «بن‌لادن»، امروز- شنبه- در بیانیه‌ای الکترونیکی اعلام کرد: «شرکت گروه بن‌لادن اعلام می‌کند که به‌عنوان یک شرکت خصوصی و با مشارکت شرکایش، به فعالیت خود ادامه می‌دهد. همچنین تأکید می‌کند که همکاری‌اش با دولت که شامل کار بر روی پروژه‌های حرمین شریفین است، ادامه دارد.»

در این بیانیه آمده است: «طبق اطلاعات رسیده به مدیریت این شرکت، برخی شرکا سهام خود در شرکت را در چارچوب تسویه حساب مالی، به دولت واگذار کرده‌اند.»

برخی منابع در عربستان سعودی، پنجشنبه اعلام کرده بودند، دولت این کشور مدیریت «گروه بن‌لادن» را برعهده می‌گیرد و در حال رایزنی برای انتقال بخشی از سهام این شرکت هلدینگ به دولت است.

 «بکر بن‌لادن» رئیس شورای مدیریتی «گروه بن‌لادن» و برخی از اعضای خانواده بن‌لادن، در اوایل اکتبر توسط مقام‌های سعودی به اتهام فساد بازداشت شدند.

گروه بن‌لادن، یک شرکت هلدینگ و خوشه‌ای عربستان است که در زمینه ساخت و ساز بناها و ساختمان‌های تجاری، توسعه زیرساخت‌های شهری، راه‌سازی و احداث فرودگاه، همچنین ساخت نیروگاه و کارخانجات صنعتی فعالیت می‌کند. این شرکت هلدینگ که در فاجعه منا مقصر شناخته شده بود، اکتبر سال گذشته تبرئه شد و قراردادهای جدیدی با دولت منعقد کرد. 

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *