بنزین

سید علی ادیانی‌راد عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از پالایشگاه ستاره خلیج فارس، گفت: فلسفه ساخت این پالایشگاه این بوده که ما بتوانیم روزانه ۳۶ میلیون لیتر بنزین تولید کنیم که با این میزان تولید، کشور را از واردات بنزین بی‌نیاز کنیم.

وی افزود: با تکمیل فاز‌های این پالایشگاه ایران به جرگه کشور‌های صادر کننده بنزین در جهان وارد می‌شود.

  • بیشتر بخوانید:

مخالفت کمیسیون تلفیق با دونرخی شدن بنزین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس حدود ۱۲۰ هزار بشکه میعانات گازی پالایش می‌کند، تصریح کرد: بیشتر تولیدات این پالایشگاه بنزین و مابقی تولید گازوییل (ال.پی.جی) و سایر فرآورده‌ها است.

ادیانی‌راد با بیان اینکه از ۳ فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس یک فاز آن تکمیل شده است، تصریح کرد: فاز یک این پالایشگاه روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ تولید می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه فاز ۲، ۹۱ درصد و فاز ۳، ۷۸ درصد، پیشرفت فیزیکی داشته‌ است، ادامه داد: در صورت موافقت مجلس و دولت مبنی بر برداشت ۲۶۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی این ۲ فاز تا پایان سال ۹۷ تکمیل می‌شوند.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس تصریح کرد: با تکمیل این ۲ فاز، پالایشگاه ستاره خلیج فارس توان تولید ۳۶ میلیون لیتر بنزین یورو ۵ را دارد.

ادیانی‌راد با بیان اینکه نمایندگان بنا دارند در بودجه ۹۷ بودجه‌ای برای واردات بنزین در نظر نگیرند، گفت: اعضای کمیسیون انرژی به همین دلیل به بندر عباس برای بازدید از این پالایشگاه سفر کرده‌اند، تا از نزدیک در جریان پیش‌رفت پالایشگاه قرار بگیرند تا با کمک مجلس، دولت و سهام‌داران پالایشگاه، هر چه سریعتر فاز ۲ و ۳ را در مدار قرار داده و انشاءالله در بحث تامین بنزین مورد نیاز با مشکل مواجه نشویم.

انتهای‌ پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *