بغداد استقرار الحشدالشعبی در مرز با سوریه را تکذیب کرد

دولت بغداد با تأکید بر این‌که هیچ حمله‌ای از داخل سوریه به مناطق مرزی عراق صورت نگرفته است، استقرار نیروهای الحشد الشعبی در مرزهای مشترک این دو کشور را تکذیب کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، ستاد اطلاع‌رسانی جنگ در عراق، عصر روز گذشته در بیانیه‌ای استقرار نیروهای الحشد الشعبی در مرز مشترک با سوریه را تکذیب کرد.

در این بیانیه آمده است: «برخی رسانه‌های خبری گزارش‌هایی ادعایی مبنی بر استقرار دوباره نیروهای الحشد الشعبی نزدیک مرزهای سوریه، منتشر کرده‌اند. در این راستا فرمانده عملیات مشترک تأکید می‌کند که مرزهای عراق و سوریه تحت سیطره نیروهای مرزی و ارتش عراق هستند و این مناطق در معرض هیچ حمله‌ای از داخل مرزهای سوریه قرار نگرفته است.»

فرمانده عملیات مشترک عراق تصریح کرد: «بخش‌های مرزی در شمال رود فرات -از بخش سوریه- تحت اشغال داعش است و این مناطق هر از گاهی در معرض حملات قرار می‌گیرد ولی نیروهای ما با جدیت به این حملات واکنش نشان می‌دهند».

«احمد حمید العلوانی» رئیس شورای استانداری الانبار، یکشنبه گذشته اعلام کرده بود که مرزهای مشترک عراق و سوریه کاملا امن هستند و هماهنگی در سطح عالی میان دستگاه‌های امنیتی برای برقراری امنیت در این استان وجود دارد.

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *