بررسی طرح مستثنی‌‌کردن شهردار تهران از قانون منع بازنشستگان در مجلس

اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از بررسی استفساریه مستثنی‌شدن شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان  در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا طرح مذکور با حضور مسئولان ذیربط در جلسه این هفته این کمسیون بررسی شود.

ارگان حزب کارگزاران: شهرداری تهران به باتلاق اصلاح‌طلبان بدل شده است

وی با بیان اینکه طرح مذکور با قید یک فوریت و با امضای ۱۳۷ تن از نمایندگان تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده بود، افزود: یک فوریت این طرح در صحن علنی پارلمان رأی نیاورد و طرح برای بررسی عادی به کمیسیون ارجاع شده است.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: پس از بررسی این طرح که در غالب استفساریه مطرح شده است، در کمیسیون  در این باره رأی‌گیری انجام می‌شود و در صورت  رأی آوری این طرح برای بررسی در صحن علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.

به گزارش تسنیم، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز (چهارشنبه ۲ آبان) قوه مقننه در جریان بررسی طرح یک فوریتی استفساریه تبصره یک اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان، با ۹۴ رأی موافق و ۱۲۶ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر، در صحن علنی پارلمان با بررسی یک فوریت طرح مذکور مخالفت کردند.

براین اساس طرح مستثنی‌کردن شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان به صورت عادی در مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *