اینتر - لاتزیو رم

طرفداری- با نتایجی که در هفته سی و ششم سری آ رقم خورد، اینتر به کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا امیدوارتر شد و رم بیش از پیش از حضورش در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا اطمینان حاصل کرد. به عبارتی رمی ها حالا بدون توجه به عملکرد رقبا، در بدترین شرایط از دو بازی باقی مانده فقط یک امتیاز لازم دارند. دیدار رو در روی لاتزیو و اینتر در هفته آخر که احتمالا جنگ نهایی این فصل سری آ است، در قطعی به نظر رسیدن سهمیه رم بی تاثیر نیست.


رم ۷۳ امتیاز دارد؛ بهترین حالت ممکن امتیازات اینتر و لاتزیو، رابطه ای مستقیم با نتیجه بازی آخر این دو تیم روبروی هم دارد. با فرض اینکه لاتزیو و اینتر با پیروزی به هفته آخر برسند، به ترتیب ۷۴ و ۷۲ امتیازی خواهند بود. در هفته آخر سه حالت پیش می آید:

  • حالت اول_تساوی: لاتزیو ۷۵ – اینتر ۷۳
  • حالت دوم_پیروزی تیم اسپالتی: لاتزیو ۷۴ – اینتر ۷۵
  • حالت سوم_پیروزی تیم اینزاگی: لاتزیو ۷۷ – اینتر ۷۲
  1. در حالت اول، رم به یک امتیاز از ۶ امتیاز ممکن نیاز دارد تا با ۷۴ امتیاز سهمیه اش را قطعی کند؛ در غیراینصورت با اینتر هم امتیاز می شود و با توجه به نتایج بازی های رو در رو، اینتر چهارم می شود.
  2. در حالت دوم، رم بازهم به یک امتیاز نیاز دارد تا با لاتزیو هم امتیاز شود. با این تفاوت که هم امتیاز شدن با لاتزیو برخلاف حالت قبلی، به سود رم است چراکه نتایج بازی های رو در رو از برتری تیم دی فرانچسکو حکایت دارد. در این حالت، اینتر سوم می شود.
  3. در حالت سوم، رم حتی در صورت متحمل شدن دو شکست پیاپی مقابل یوونتوس و ساسولو، بازهم سهمیه اش را تضمین شده می بیند چراکه اینتر نتوانسته به ۷۳ امتیاز رم برسد.

بازی های دو هفته آتی:

  • هفته سی و هفتم سری آ

رم-یوونتوس

کروتونه-لاتزیو

ساسولو-اینتر

  • هفته سی و هشتم سری آ

ساسولو-رم

لاتزیو-اینتر

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *