لیورپول - لیگ برتر - بورنموث - مصر

طرفداری- تابستان گذشته، محمد صلاح با مبلغ ۴۲ میلیون یورو از رم راهی لیورپول شد. در قرارداد او ۸ میلیون یورو مبلغ شرطی به عنوان پاداش با توجه به عملکردهای فردی این بازیکن و تیمی قرمزها، در نظر گرفته شده بود که حالا با درخشش بینظیر این وینگر مصری، بخشی از بندهای قرارداد فعال شده است.

به نقل از میرور و رومانیوز، محمد صلاح به شکل غیر منتظره ای در لیگ جزیره با پیراهن لیورپول خوش درخشیده است؛ او رکوردهای فردی و تیمی متعددی را جابجا کرده و امروز با گلزنی مقابل بورنموث، اولین بازیکن از تیم های لیگ برتری لقب گرفت که در این فصل به ۲۰ گل می رسد. طبق قرارداد رم با لیورپول، ۸ میلیون یورو بند شرطی به عنوان پاداش در نظر گرفته شده است. یکی از این بندها که ارزش آن ۱٫۵ میلیون یورو است؛ در صورت رسیدن او به ۲۰ گل در یک فصل، فعال می شد. صلاح بسیار زودتر از حد انتظار به این عدد رسید و حالا رم می تواند از درخشش وینگر سابق خود، خوشحال باشد؛ بنابراین تا اینجا خرید محمد صلاح از رم برای لیورپول ۴۳٫۵ میلیون یورو آب خورده است؛ مطمئنا قرمزها در صورت فعال شدن همه بندهای شرطی و رسیدن مبلغ هزینه شده تا ۵۰ میلیون یورو نیز از این خرید ناراضی نخواهند بود چراکه همین حالا قیمت این بهترین بازیکن سال قاره آفریقا به شدت افزایش یافته و بسیار بالاتر از مبلغ هزینه شده است.

گفته می شود فعال شدن سایر بندهای قرارداد میان رم و لیورپول نیز دور از دسترس نیست؛ بنابراین جالوروسی ها می توانند از رسیدن به سقف ۵۰ میلیون یوروی تعیین شده، مطمئن باشند. برخی از این بندها مربوط به رسیدن لیورپول به بازی های اروپایی در فصول بعد می شود.

البته با پول حاصل از فروش صلاح و گذاشتن مبلغی اضافه تر، رمی ها سه بازیکن جدید به خط حمله خود اضافه کردند. پاتریک شیک، جنگیز اوندر و دفرل که تا کنون این سه بازیکن حتی یک بار هم موفق به گلزنی در پیراهن رم نشده اند. بسیاری از کارشناسان، افت محسوس آمار گلزنی تیم دی فرانچسکو را به فقدان بازیکنی چون محمد صلاح ربط می دهند. کسی که فصل گذشته در کنار ژکو، یکی از مخوف ترین زوج های خط آتش اروپا را تشکیل داده بود و سهم بزرگی در موفقیت های این تیم داشت.

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *