ایجاد اشتغال منهای حمایت از کالای ایرانی تحقق نمی‌یابد

اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نامگذاری امسال به نام «حمایت از کالای ایرانی»، گفت: حمایت و استفاده مردم از کالای ایرانی، سبب رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال در کشور می‌شود.

  • بیشتر بخوانید:
  1. عضو هیئت‌رئیسه مجلس: مجلس قوانین تنبیهی برای واردات کالاهای غیر ضروری تصویب کند
  2. حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد: نهاد دولت مانع حرکت اقتصاد ملی است

وی با بیان اینکه حمایت از کالا‌های داخلی از عوامل مؤثر در به حرکت درآمدن چرخه تولید در کشور است، افزود: دستگاه‌های متولی مانند وزارتخانه‌های اقتصاد و صنعت باید برنامه‌ریزی‌ها و شرایط لازم در جهت تولیدات داخلی را فراهم کنند.

عضو هیئت‌‌رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه ضرورت حمایت مردم از تولیدات داخلی انکارناپذیر است، یادآور شد: در صورت عدم  حضور مردم در عرصه، بسیاری از برنامه‌های تصمیم‌گیران امکان عملیاتی و اجرایی شدن ندارد.

رنجبرزاده تصریح کرد: مسئولان و تصمیم‌گیران کشور در جهت تحقق شعار سال و استفاده از کالای ایرانی باید پیشگام باشند و زندگی‌شان رنگ و بوی حمایت از کالای داخلی به خود گیرد؛  به‌طورقطع با استفاده مسئولان از کالای خارجی، شعار سال خود به خود محقق نمی‌شود.

وی ادامه داد: زمانی که مسئولان الگوی مصرف تولیدات ایرانی شدند، یقینا مردم هم از کالای داخلی حمایت کرده و در نتیجه تدریجا استفاده از کالای خارجی در جامعه تقبیح می‌شود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با بیان اینکه مسئولان ذی‌ربط باید از تمامی ظرفیت‌های داخلی برای تحقق شعار سال استفاده کنند، تأکید کرد: تولید‌کنندگان نیز باید برای جلب هر چه بیشتر اعتماد مردم کیفیت کالا‌های تولیدات خود را ارتقاء دهند.

رنجبرزاده با اشاره به نقش اساسی فرهنگ‌سازی در حمایت مردم از کالای ایرانی، گفت: فرهنگ استفاده از کالای ایرانی باید در جامعه فراگیر شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه موضوع ایجاد اشتغال منهای حمایت از کالای داخلی تحقق نمی‌یابد، تأکید کرد: حمایت ۸۰ میلیون ایرانی از کالای داخلی سبب تولید و اشتغال پایدار در کشور می‌شود.

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *