امدادرسانی هلال احمر در اتوبان تهران - قم

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق متاثر از برف و کولاک از ادامه امدادرسانی در ۱۰ استان کشور خبر داد.

مرتضی سلمیی در گفت و گو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت امدادرسانی در مناطق متاثر از برف و کولاک گفت: از  5 بهمن تا ساعت ۰۶:۰۰ امروز، امدادگران هلال احمر در ۲۲ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، قم، همدان و مرکزی امدادرسانی کردند و در حال حاضر در ۲۰۹ محور، شهر و روستا امدادرسانی ادامه دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات ادامه داد: تا کنون ۷۶۵ تیم متشکل از ۳۱۸۸ امدادگر به ۶۴ هزار و ۵۴۰ نفر امدادرسانی کردند و از میان این افراد ۲۲ هزار و ۹۹۵ نفر اسکان اضطراری داده شدند. همچنین ۶۸ نفر از افرادی که در محورها گرفتار شدند، از سوی امدادگران هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند. ۱۶۴ نفر نیز خدمات سرپایی دریافت کردند.

وی همچنین گفت: در برخی از مسیرها خودروها در میان برف گیر افتادند و امدادگران ۲۶۸۱ خودرو را از برف خارج کردند. همچنین تا کنون ۳۶ هزار و ۲۰۰ تخته پتو، ۳۲ هزار و ۵۰۰ بطری آب معدنی، ۲۲ هزار و ۲۰ قوطی کنسروجات، ۴ هزار و ۸۱ کیلوگرم خرمان، ۱۵ هزار و ۲۹۰ قرص نان و ۲۷ هزار و ۴۹۰ بسته بیسکوئیت میان این افراد توزیع شد.

وی به استفاده از بالگرد برای امدادرسانی اشاره کرد و گفت: از روز گذشته که شرایط آب و هوایی اجازه پرواز بالگردها را ایجاد کرد، ۳ فروند بالگرد ۱۰ سورتی عملیات پروازی انجام دادند و ۳۰ نفر از افراد گرفتار در برف را نجات و به مناطق امن منتقل کردند. همچنین ۲ هزار کیلوگر محموله امدادی نیز توسط این بالگردها به مناطق منتقل شد.

وی افزود: امدادرسانی در ۱۰ استان  آذربایجان شرقی ،البرز،تهران، سمنان،قزوین،گلستان،گیلان،لرستان،مازندران و قم  ادامه دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *