افطاری دولت و مجلس امسال برگزار می‌شود؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی سال گذشته و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۷، با الحاق بندی به تبصره (۲۰) این لایحه که با تأیید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده است، مقرر کردند هر گونه افطاری در ایام ماه مبارک رمضان از سوی دستگاه‌های اجرایی ممنوع است.

  • بیشتر بخوانید:

تأمین هزینه‌های افطاری از بیت‌المال ممنوع شد

براساس این گزارش، یکی از مصادیق بارز و آشکار ضیافت‌های افطاری که هر ساله به‌طور منظم برگزار می‌شده است، ضیافت افطاری دولت برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به میزبانی دولت است، اما امسال مصوبه مجلس در ذیل قانون بودجه ۹۷، دست دولت را در بذل و بخشش‌های افطاری برای نمایندگان مجلس و دیگر نهادها بسته است. البته در این قانون، هزینه‌های افطاری نباید از محل درآمدهای عمومی دستگاه‌های اجرایی و دولت باشد. 

در همین راستا، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از احتمال برگزار نشدن ضیافت افطاری دولت برای نمایندگان مجلس خبر داد و گفت: اگر قرار باشد چنین ضیافتی برگزار شود، دولت باید هزینه‌های آن را از محلی غیر از بودجه عمومی کشور تأمین کند.

وی افزود: هنوز درباره برگزار شدن و یا نشدن ضیافت افطاری دولت برای نمایندگان مجلس صحبتی نشده و احتمال برگزار نشدن آن نیز وجود دارد.

براساس این گزارش، آخرین ضیافت افطاری دولت و مجلس در روز شانزدهم خرداد سال گذشته با میزبانی دولت در سالن اجلاس سران برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *