رئیس کمیته داوران - داور پیشکسوت

طرفداری- فریدون اصفهانیان گفت:

هفته‌های پایانی لیگ هم برای تیم‌های بالای جدول و هم برای تیم‌های پایین جدول حساسیت فراوانی دارد و با دستور مهدی تاج  هم در انتخاب داوران و هم برای نظارت بر کار آنها دقت و وسواسی خاص خواهیم داشت.

وی درباره حملاتی که اخیرا به کمیته داوران صورت می‌گیرد گفت:

اخیرا با داعیه دلسوزی برای داوران شاغل، هجمه‌هایی علیه کمیته داوران ایجاد شده و بازبینی فیلم داوری‌ها را موجب از بین رفتن اعتماد به نفس داوران عنوان کرده‌اند. در این باره باید بگویم کمیته نظارت و بازبینی عملکرد داوران، نه نوظهور است نه عجیب. در همه رخداد‌های بین‌المللی این نظارت دقیق و شفاف وجود دارد و اتفاقا به بهبود شرایط کمک میکند، چون راه‌های کم شدن خطا‌ها هم گزارش می‌شود.

به نقل از میزان، رئیس کمیته داوران ادامه داد:

گفته‌اند ما نمره گزارش‌ها را دستکاری می‌کنیم. این مورد هم از آن دسته حمله‌های غیرمنصفانه است که ریشه در حقیقت ندارد. اگر گزارشی با عدالت فاصله داشته باشد، ناظر داوری را دعوت می‌کنیم و با هم بازی را می‌بینیم و خود ناظر به نمره عادلانه می‌رسد. ما در حقیقت به پیاده شدن قانون و اجرای عدالت کمک می‌کنیم. متاسفانه بعضی افراد فقط به قصد تخریب و نه اصلاح فضای داوری مسائلی را مطرح می‌کنند که نه گرهگشاست و نه مشفقانه. اگر دلمان برای داوری می‌سوزد و می‌خواهیم شرایط به سمت بهتر شدن پیش برود باید عدالت و حقیقت را در نظر بگیریم.

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *