شهروز برزگر

شهروز برزگر عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اظهارات اخیر مقامات فرانسوی مبنی بر گفت‌وگوهای دوجانبه با مقامات وزارت خارجه کشورمان بر سر توان  دفاعی کشورمان گفت: طرف‌های غربی از جمله فرانسوی‌ها  جلسات متعددی را با مسئولان سیاست خارجی کشورمان در قالب برجام دارند.

بیشتر بخوانید

شمخانی: ایران هیچ‌گونه مذاکره‌ای درباره موضوع موشکی با هیچ کشوری نخواهد داشت

 ایران در موضوع موشکی هیچ مذاکره‌ای با هیچ کشوری انجام نمی‌دهد

وی افزود: در این جلسات موضوع اصلی گفت‌وگوها برجام است اما امکان دارد مقامات غربی  درباره مسائل دیگر نیز مباحثی  را مطرح کنند ولی مطرح شدن مباحث فراتر از برجام توسط مقامات غربی دلیلی بر تایید این مباحث از سوی مقامات سیاسی ایران نیست. هرچند تیم مذاکره کننده  کشورمان  همواره درباره صحبت درباره  مباحث خارج از چارچوب برجام به طرف مقابل تذکر می‌دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه توان دفاعی کشور موضوعی کاملاً داخلی است، گفت: برنامه موشکی ما در راستای منافع ملی و افزایش امنیت پایدار کشور تعریف می‌شود و از آنجا که  سیاست خارجی ایران  برپایه صلح و دوستی با دیگر کشورها به ویژه کشورهای همسایه بنا شده است برنامه موشکی ما نیز جنبه‌ای دفاعی دارد. 

نماینده مردم سلماس در مجلس با بیان اینکه در بحث توان دفاعی و قدرت موشکی میان تمامی گروه‌های سیاسی در داخل کشور اتفاق نظر وجود دارد، افزود: نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که اکثر ایرانیان خارج از کشور که تابعیت مضاعف نیز دارند درباره توان دفاعی با اتفاق نظر معتقدند که بحث قدرت دفاعی کاملا داخلی بوده که ارتباطی به هیچ کشوری  ندارد.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *