ارائه گزارش کمیته رصد قاچاق کالا و ارز به "روحانی" و" لاریجانی"

یحیی کمالی‌پور، عضو کمیته رصد قاچاق کالا و ارز در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه بررسی قاچاق پوشاک در دستورکار کمیته قرار داشت،گفت:گزارش نهایی کمیته در این باره تدوین  شده است.

نحوه فعالیت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مشخص شد

وی با بیان اینکه این گزارش پس از تهیه در اختیار رئیس‌جمهور و رئیس‌مجلس قرار گرفته است، افزود: در این گزارش نقاط قوت و ضعف در زمینه مبارزه با قاچاق کالا به ویژه پوشاک و همچنین پیشنهادات و راهکار‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره شده است.

عضو کمیته رصد قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: برای تدوین این گزارش هر یک از اعضای کمیته وظیفه‌ای بر عهده داشتند که پس از بررسی تخصصی گزارش خود را به کمیته ارائه دادند. همچنین اعضای کمیته برای تهیه گزارش از گمرک و مبادی ورودی کالا بازدید داشتند.

کمالی‌پور تأکید کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه، کمیته قاچاق در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی کار خود را آغاز می‌کند.

به گزارش تسنیم،کمیته‌ای تحت عنوان کمیته رصد قاچاق کالا و ارز در مجلس تشکیل شده است، برخی از اعضای کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی، قضایی و حقوقی و همچنین صنایع و معادن عضو این کمیته هستند. هدف از تشکیل این کمیته این است که عملیات اجرایی در زمینه قاچاق کالا در کشور را مورد رصد قرار دهد تا اگر مواردی اجرایی نمی‌شود، با پیگیری این موارد اجرایی شود، این کمیته موظف است تا هر سه ماه یک بار گزارشی را به کمیسیون مشترک سه جانبه مجددا ارائه کند تا در طول زمان مشخصی موارد نظارتی اجرایی شود.

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم نیوز

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *