ابوالفضل رضوی

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشوربا بیان اینکه دولت باید لاغر و در عین حال مقتدر باشد گفت: به زودی در هر روستا یک مرکز امداد و نجات، یک مجتمع فرهنگی و یک مجموعه ورزشی احداث‌خواهد شد.

به گزارش ایسنا، ابوالفضل رضوی، امروز (پنج‌شنبه) در جمع کشاورزان، دهیاران و بخش‌داران شرق اصفهان پس از دریافت نظرات و شرح مشکلات این‌ منطقه اظهار کرد: بزرگترین مشکل مردم بوروکراسی اداری و فرایندهای طولانی به منظور پاسخ‌گویی به مردم است که مسئولان باید برای آن فکری اساسی کنند.

وی با اشاره به تدوین حقوق شهروندی توسط رییس جمهور ادامه داد: حقوق شهروندی یعنی مردم باید از حقوق‌ خود اطلاع داشته باشند. حتی اگر لازم باشد باید در آستانه و ورودی هر اداره تابلویی نصب کنیم و در آن حقوق ‌مردم و حداکثر زمان پاسخگویی در این‌ اداره را ذکر کنیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور افزود: مشکل مردم اصفهان بی‌آبی است اما این مردم چنان فرهیخته هستند که به وضوح عنوان می‌کنند می‌توانند بی آبی را بپذیرند اما از دولت راهکار می‌خواهند. دولت باید برای این مردم فضایی مطلوب برای کسب وکار ایجاد کند.

رضوی با تاکید بر لزوم ایجاد اشتغال برای شرق اصفهان گفت: جهاد کشاورزی، دانشگاه‌ها و همه دستگاه‌های مسئول باید فکری به حال این‌مساله بکنند. در برخی از کشورها، شرکت‌های دانش‌بنیان در روستاها مستقر هستند. شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند بسیاری از مشکلات روستاهای کشور و اصفهان را بر طرف کنند.

وی افزود: دولت باید لاغر و در عین حال مقتدر باشد، زیرا دولت فربه و شکم‌گنده ناکارآمد است. مردمی اهداف انقلاب را تضمین می‌کنند که توانمند و بی‌نیاز از دولت باشند تا اگر دولت راه را کج رفت در مقابش بایستند. مردمی که دست در مقابل دولت دراز کنند نمی‌توانند اهداف انقلاب را محقق کنند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: مشکلات آب اصفهان را رییس جمهور و ‌شخص آقای جهانگیری دنبال می‌کنند. مصوبات شورای عالی آب باید اجرا شود تا مشکلات بی آبی این استان بر طرف شود. خراسان‌جنوبی نیز همچون اصفهان ۱۸ سال است در خشکسالی به سر می‌برد. همه کشور درگیر این مشکل است و نباید در مقابل این مشکل دست روی دست بگذاریم.

رضوی گفت: روستاها مهد تولید هستند. نباید روستاها را فقط محل دام و کشاورزی بدانیم. روستاها می‌توانند در زمینه‌هایی همچون صنایع دستی فعال باشند و به سودآوری برسند. به زودی در هر روستا یک مرکز امداد و نجات، یک مجتمع فرهنگی و یک مجموعه ورزشی احداث‌خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *